| Dizzydizz a întrebat:

Pentru a urma cariera de fotograf ce facultate trebuie sa urmez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

UNATC(universitatea nationala de actorie teatrala si cinematografie)
Facultatea de film... Unde ai mai multe: regie, actor, dar tu alegi CAV(comunicare audio-vizuala; publicitate, fotograf s. a.)
Succes! Trebuie sa ai talent si mai ales BANI ca sa intri aici. Sunt foarte scumpe aparatele foto cu care trebuie sa iti faci lucrarile, proiectele, si nu doar aparate foto iti trebuie... Am terminat si eu UNATC(facultatea de film) si iti spun din experienta mea...

2 răspunsuri:
| anka a răspuns:

La arte.

| propan3 a răspuns:

Am si eu fotografia ca pasiune si din cate am cautat pana acum am inteles ca nu poti sa faci decat cursuri... nu am gasit nicidecum vreo scoala speciala sau ceva de genu'