| sweetys a întrebat:

Pentru baieti, dar astept pareri si de la fete. Cum ati prefera sa se desparta iubita voastra de voi? Sa va zica direct ca vrea sa se desparta fiindca nu mai simte nimic, sau sa invoce scuze si sa vina cu argumente care sa ii sustina decizia. Eu chiar nu simt iubire pentru el, e doar atasare. De jumatate de an de cand sunt cu el nu am putut sa ii zic "Te iubesc" pur si simplu nu pot. As vrea ca pana in februarie sa ma despart de el. Fara mistouri.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,as prefera sa imi spuna numai te plac, nu ne intelegem, numai te iubesc, urasc cand asa zisa iubita ma inseala cu altul si fuge la altul asa ceva e urat, multe fac asa de frica sa spuna asta baiatului cu care sunt, te-ai compromis cu el si acum regreti asta e

| Drimmero a răspuns:

Prefer sa mi se zica direct,, fara minciuni, ca fete gasesti la orice colt de strada, vorba vine. Daca o iubesc,, o sa ma gandesc la ea un timp si o sa ma oftic cel mai probabil, dar mie imi trece repede si incep de la 0 pentru ca nu are rost sa stai dupa o fata atata,, cat timp gasesti in lume o gramada/

| OldSoul a răspuns:

Spune-o cum vrei dar fara sa te scuzi, ii spui pur si simplu ca nu merge si aia e.
Daca o iei cu scuze se poate interpreta, asa ca mai bine o spui direct sa intelaga mesaju, decat sa lasi spatiu de interpretari si sa insiste ca prostu.

| Mayhem666 a răspuns:

Aici depinde de fiecare persoana, spre exemplu mie mi-ar placea sa mi-o spuna direct, dar sa o faca subtil, dar nu prea subtil, ca sa pricep mesajul, ca daca mi-ar veni cu argumente, s-ar putea sa aiba dreptate, si mie s-ar putea sa nu imi prea placa asta laughing, ca mie nu imi place cand cineva are dreptate si eu nu, ca de aia am spus ca depinde de fiecare persoana, spre exemplu poate pe el nu l-ar deranja daca ai veni cu argumente, desi tu il cunosti (ca ai spus ca esti cu el de jumatate de an), deci ai cam stii ce i-ar conveni si ce nu. Bafta!

| BlackRose03 a răspuns:

Daca vei gasi scuze isi va da seama ca il minti si iti va cere sa-i spui adevaratul motiv.Nu trebuie sa te ascunzi, aceasta relatie e de fatada si stie si el, deci spune-i direct. Poti sa mergi la el si in clipa asta sa-i spui:
"Am ceva sa-ti zic.Nu simt nimic pentru tine si stii si tu ca nu va merge".
Nimic mai simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana in februarie, dar ce-i atunci? laughing Daca nu simti nimic poti sa o faci bine mersi si in secunda urmatoare, economisesti timp ^^