| CrazyMonkey255 a întrebat:

Buna la toti. Sunt intr-o relatie de 1 an si jumatate cu o fata si nu vreau sa intru mult in detalii am sa va zic pe scurt. Vara trecuta nu prea ne-am inteles si ne-am certat, dar nu ne-am despartit, problema este ca nu prea ne mai vedeam si ulterior in luna august cand ne-am intalnit am descoperit pe wapp-ul ei la conversatii arhivate ca avea o conversatie cu un baiat pe care l-a trecut in telefon "Alexandra", cand am intrebat-o ce este cu aceasta persoana a mintit ca este de fapt prietena ei si ca il are pe gagicasu la poza si dupa multe certuri a recunoscut ca e un baiat si discuta cu el, problema este ca atunci cand am rugat-o sa imi zica cine este acest baiat m-a mintit si l-a acoperit cu alti baieti crezand ca nu mai tin minte poza lui de profil de pe wapp, dar o stiu perfect. E clar faptul ca ma minte si nu vrea sa imi zica cine este si mi-a aratat 6 baieti diferiti pana acum si pana la urma i-am zis ca daca nu imi zice cine este ma despart de ea, ca urmare tot a mintit si nu a miscat-o deloc faptul ca i-am zis ca ne despartim, sunt si acum cu ea si nu sunt fericit in relatie si nu mai pot face sex cu ea, deoarece stiu clar ca a facut ceva cu acel baiat si nu recunoaste si nu este asumata si il tine ascuns. Ce vreau sa va intreb pe voi este in felul urmator, de ce ea tot trage de mine sa fim impreuna si acum se comporta exemplar si face totul pentru mine? Deoarece se simte vinovata? De ce nu recunoste cine este acel baiat si nu mi-l arata? Pentru ce il tine ascuns? Sunt N variante si nu stiu ce sa mai fac, care este parerea voastra? Nu este logic ca il tine ascuns ca sa mai aiba treaba cu el cand are ocazia pe ascuns? si poate nu vrea sa imi zica cine este crezand ca ii pun bețe in roate si dupa o fac sa piarda potentialele aventuri cu el? Care este parerea voastra si de ce il tine ascuns si mereu cand o intreb zice ca nu m-a inselat si imi tot scoate ochii cu "nu vezi cate fac pentru tine",. etc. Astept raspuns va rog frumos????

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a mai avut relatii in timp ce erati impreuna, de ce naiba mai stai cu ea?
O persoana care te-a inselat odata, o va face intotdeauna fiindca omul nu se schimba, doar se preface pana trece primejdia, dupa care revine la vechile metehne.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu te supara dar esti fraier rau de tot din ce se poate intelege. Cum sa mai stai cu o asemenea persoana? Adica tipa vorbeste cu 6-7 baieti si tu tot stai cu ea? She is for the streets bro. Iti zic eu care e treaba ca e chestie generala la femei in ziua de azi: Te-a inselat cu ala care tipul respectiv a reprezentat planul ei de back-up in cazul in care nu mai merge relatia cu tine, deci tipul e planul ei B. Aproape fiecare fata are un plan din asta B undeva prin DM's cu care tine legatura din cand in cand ca sa nu il piarda din vedere in cazul in care nu merge relatia cu planul A ( tu ). Nu se simte vinovata deloc, astea nu simt vinovatia. Pur si simplu vrea sa te faca sa treci cu vederea ca te-a inselat si sa nu te mai gandesti la planul ei B ca sa poata pastra legatura linistita cu el. Restul tipilor de care ai spus, au reprezentat planul C,D,E, F, G, H, I etc pe care garantat i-a incercat pe fiecare in parte. A ramas cu tine ca esti cea mai buna varianta dintre ceilalti pe care ii cunoaste. Vrei sa faci alegerea corecta? Desparte-te de ea imediat. Vrei sa fii in continuare un prost? Stai cu ea atunci dar mereu o sa te insele, la orice varsta. Astfel de femei nu au vindecare.

| CrazyMonkey255 explică (pentru siriusblack98):

Dar daca zici ca ea crede ca eu sunt cea mai buna varianta dintre ei, atunci din moment ce il tine pe baiatul ala ascuns in continuare si i-am zis ca ma despart de ea si tot daca nu zice cine este si ea tot cu minciuna o tine si il acopera pe ala, asta nu inseamna ca ea il considera pe el superior? Ca daca nu insemna nimic mi-ar fi zis si era asumata, si in mesajul respectiv pe wapl cand i-am luat telefonul printre randuri am citit cand i-a zis baiatul ala "te ai gandit ce vrei sa faci pana la urma"? Eu vreau sa ma despart de ea la vara pentru ca acum stau cu ea impreuna si depind de ea cu niste bani la chirie si etc, dar e dureros si ea imi reproseaza ca de ce nu fac sex cu ea si etc, credeti-ma ca nici nu mi se mai scoala cand stiu clar ca a facut o cu ala.

| siriusblack98 a răspuns (pentru CrazyMonkey255):

Esti cea mai buna varianta din moment ce sta cu tine in casa si nu cu ala. Pe ala il tine de rezerva ca plan B sau ca refugiu pentru atunci cand va certati ori ca material de sex cand nu faci tu cu ea. Inteleg ca oarecum depinzi de ea dar sincer eu as dormi pe strazi pana fac rost de o chirie ieftina decat cu o vipera in pat pe care sa o stiu sigur ca s-a culcat cu altul. Tu acum efectiv mananci si la propriu si la figurat acolo unde altul a scuipat. Intelegi tu exact la ce ma refer cu vorba aia.

| Sophieka a răspuns:

Pune punct si mergi mai departe...Lasa dramele si fetele imature care nu stiu ce vor. Vezi-ti de viata ta mai departe si roaga-te pentru o fata cuminte, care sa isi doreasca o relatie care va duce la casatorie (asta daca chiar esti un baiat serios care vrea si el asta).

Succes!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Părem mea? E o cu rvă proastă iar tu îți irosești tinerețe încercând s-o intelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu.

Dece nu o întrebi pe ia? dacă spui ca nu Vați despărți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamă cei aicia jale laughing o întrebare ai pus si a ieșit.))

| adryang78 a răspuns:

Atât timp cât într-o relație nu mai există încredere, n-are rost să continue. Poate o să meargă scârțâit o vreme, dar în cele din urmă se va destrăma. Fă pasul acum și las-o, mai târziu o să fie mai greu.

| MrAM a răspuns:

Ca sa ințelegi asa puțin psihologia feminina iți explic pe scurt situația ta.
In momentul in care relația voastra a inceput sa " scarțaie" tu practic nu mai erai in ecuație. Prietena ta era combinata cu baiatul ala de nu vrea sa ti-l arate si cel mai probabil are antecedente si cu astia 6 de ti i-a aratat.
Nu vreau sa generalizez da asa sunt setate din fabrica n-ai ce sa faci. 99.999% din cazuri chiar si cand e cu tine de mana se va uita dupa potențiali parteneri mai potenți din punct de vedere fizic, sexual, economic, status social etc. Acum doar tu stii ce cauta ea la altul, dar cu sigiranța nu o satisfaceai din toate punctele de vedere. In felul asta a zis sa incerce si cu altul ca nah poate are noroc.
Aici intervine problema:
- Pacala ala de s-a combinat ea/ aia e mai nasol ca tine ca sa zic asa laughing) De asta inca mai sta cu tine si te ridica in slavi acum. ( pentru ca a ramas fara creanga de care se poate agața) Crede-ma ca la primul contact cu un baiat la care gaseste ce nu poți tu sa-i oferi te lasa de nici nu clipeste.
Acum vezi si tu ce asteptari ai de la tine in primul rand si de la ea dupa.

| CrazyMonkey255 explică (pentru MrAM):

Pai si baiatul ala pe care il tine ascuns eu nu inteleg daca ar fi vrut sa fie cu el si sa o rupa cu mine de ce nu a facut-o? probabil nu accepta baiatul ala? Am incercat in toate modurile posibile sa imi zica adevarul si cine este, dar nici cu pistolul la tampla nu recunoaste e incredibil nu am mai vazut asa ceva,

| MrAM a răspuns (pentru CrazyMonkey255):

Ea a vrut ceva de la baiatul ala categoric, problema e ca nu i s-au potrivit planurile din x motive pe care tu nu o sa le aflii prea curand si a fost dezamagita atat de ala cat si de restul pana acum. Tipa e indecisa, nu stie ce vrea inca, e zapacita de toata situația. Momentan sta cu tine pana se linistesc apele si le pune ea cap la cap.La panica sau de nevoie s-a intors la tine ca doar nu era sa ramana singurica, logica ei. Insa mai devreme sau mai tarziu ai sa aflii adevarul, garantat. Dupa o sa capete sens toata chestia asta pe care nu o intelegi acum. Problema e ce-i de facut acum? Iti zic eu, te gandesti ce-i mai bine pentru tine.
1. Constentizezi faptul ca daca tipa vrea, te inseala si cand mergeți pe strada si va țineți de mana. Apreciezi faptul ca a ramas langa tine, fara sa te intereseze din ce motive x, y, z si va continuați relația incercand sa rezolvați problemele care au dus in punctul asta, sperand intr-un final ca totul va fi bine si ea e multumita de relația voastra. Calcand binenteles peste orgoliul tau si principiile tale.
2 Continuie sa te macine gandul asta ca ea a avut ceva de impartit cu altul/altii. Tu in mod evident o sa faci vizibila chestia asta in relație si o sa-i scoti ochii tot timpul devenind paranoia, gelos, stalker etc Chestii care sufoca relatia si imaginea ta in general si nu da bine. Creezi tot felul de scenarii dubioase in capul tau si o banuiesti tot timpul ca te inseala, va certati din motivul asta si va despartiti din nou.
3 Te desparți de ea enumerandu-i motivele tale, ramai cu demnitatea intacta, ai sa suferi putin ca nah te-ai atasat de ea si mergi mai departe.

| CrazyMonkey255 explică (pentru MrAM):

Eu nu am o dovada clara ca a facut-o cu ala, dar e clar faptul ca a facut-o, deoarece se comporta ciudat vara trecuta si era panicata cand am vazut mesajul ala. Problema este ca ea mi-a zis atunci ca tipul ala are relatie, la modul " oricum are gagica" adica mi-a dat de inteles ca daca nu avea atunci trebuia sa imi fac probleme, si eu i-am zis clar ca indiferent daca are tot o poate insela. Am inteles punctul tau de vedere sunt de acord cu el doar ca nu inteleg si te rog sa fii atent la ce te intreb acum. De ce ea a ales sa il tina in continuare ascuns sa nu imi zica cine este avand in vedere faptul ca eu i-am zis ca daca nu imi zice cine este ma despart de ea si ma pierde. Si ea tot nu mi-a zis deci il tine ascuns pe ala cu dintii, daca eu sunt o varianta mai buna si mai superior lui atunci de ce ii pasa asa de mult de ala incat stia ca daca nu imi zice cine este relatia noastra s-a incheiat. Practic prefera sa ramana singura si cu secretul ala sa il tina ascuns in loc sa imi zica si sa fie asumata, si uite-ma acum dupa aproape 1 an de la vara ca inca sunt cu ea si ma macina gandul asta in fiecare zi si tin totul in mine pentru ca daca incep discutia cu ea se enerveaza si ne certam. Dorm cu ea in pat am incercat sa fac iar sex cu ea dar nu ma mai simt excitat si cand sunt pe punctul sa incep ceva cu ea automat ma bantuie gandul asta.

| MrAM a răspuns (pentru CrazyMonkey255):

1.Pentru ca cel mai probabil tipul ala e o persoana foarte apropiata tie, prieten apropiat sau ceva de genu.
2. In caz ca se racesc treburile intre voi, nu vrea sa-i strici combinația si cu ala.
3. E ea mai panicoasa si in caz ca aflii cine-i tipul sa nu iasa cu altercații sau mai stiu eu ce.

| norisorulpufos a răspuns:

Totul până la minciună.