| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Pentru cei care au cont pe Clopotel.ro. Stiti cumva cum sa fac clopotei, pentru ca nu stiu big grin. Multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Ioana128373i a răspuns:

Pai poti juca jocul zilei (pe care il gasesti pe prima pagina), poti cumpara cu 3 euro credit 1000 de clopotei, cu 5 euro poti cumpara 1800 clopotei iar cu 10 euro (credit) poti cumpara 5000 clopotei. Uite cum mai poti face rost de clopotei:
- prima oara cand vizitezi camera obiectelor tale primesti clopotei si experienta
- o data la nu stiu cat timp poti merge acasa la clopozaurul cici ca sa iei clopotei(dar daca te prinde atunci iti ia toti clopoteii)
- o data la luna (cred, asta nu stiu sigur) o sa iti apara acolo unde-s jocurile in josul paginii (sau printr-un email de la clopotel.ro) un buton care se numeste butonul secret(daca il gasesti atunci primesti clopotei, pasta corectoare sau altceva)
-poti castiga clopotei daca joci acolo cu loz in plic(primele dati castigi dar apoi nu mai castigi; asa am patit si eu) daca ai 100 clopotei
-daca postezi pe forum castigi clopotei
-daca iti pui acolo un talent castigi clopotei
Cam atat stiu. Apropo am dat din greseala peste o pagina pe clopotel unde ti se spunea cum castigi clopotei si poate o gasesti si tu acea pagina big grin

| Catalyn13Barcelona explică (pentru Ioana128373i):

Jocul zilei unde dau sa-l vad?

4 răspunsuri:
| Ioana128373i a răspuns:

Iti apare undeva pe acolo home clopotel iar tu dai acolo. Apoi iti v-a aprea pe undeva nu in josul pagini ci sus,"ce gasesti pe clopotel". Acolo trebuie sa scrie newsletter clopotel","cont vip","cumpara clopotei","cumpara nivel","clopotel mall","teste online","ghidul clopotel" si apoi in sfarsit iti apare acolo "jocul zilei". Tu dai clic acolo si apoi te duce direct la jocul zilei. Decat trebuie sa dai acolo clic unde ti-am zis si primesti clopotei si experienta; nici macar nu conteaza daca pierzi jocul ca tot primrsti clopotei. big grin

| Ioana128373i a răspuns:

Dai click acolo unde scrie home clopotel. Iti apare undeva(sus) "ce gasesti pe clopotel". Ei bine acolo ai un micut chenar unde scrie newsletter clopotel, etc. Iti mai apare pe acolo "jocul zilei" iar tu dai click acolo si gata.

| Ioana128373i a răspuns:

Aaaa... Gata. Mi-am amintit unde am vazut ca scria cum poti castiga clopotei. Acolo unde iti zisesem eu ca scrie jocul zilei scrie undeva pe acolo si "ghidul clopote". Dai click acolo si iti v-a aprea pe undeva pe acolo :"Cum pot castiga clopotei?". Stii ce sa faci mai departe deci spor la citit!