| jajajaja14 a întrebat:

Pentru cei ce sunt la liceu și stau la cămin: care-i viața de cămin? aveți program, gen anumite ore la care trebuie să vă întoarceți în cameră etc? câți stați în cameră?

1 răspuns:
| Lexu12 a răspuns:

Eu sunt clasa a 9-a si stau în internat.
În camera suntem patru persoane si fiecare are un pat, o noptieră, un birou si un scaun, sifonier, frigider si pantofar si baie în camera.
La noi unii invata de dimineata si se trezesc la 6 de obicei (vine pedagoga in fiecare camera) dar pentru ca învăț după masa pot sa dorm mai mult. Daca vrei poți sa iesi în oras, dar trebuie sa te invoiesti de la pedagoga si nu trebuie sa vii mai tarziu de ora 9 seara.
Masa o luam la cantina internatului(unde mâncarea nu e strălucită) dar iti poți aduce mâncare de acasa (sau cumpara din oras).Apa calda avem acum doar marțea si joia, dar de la iarna vom avea tot timpul.
Mie chiar îmi place foarte mult, am niste colege de camera super, dansăm, cântăm si e foarte multa distractie.Este si gălăgie uneori, dar fiind la un liceu de prestigiu, cam toata lumea isi dă interesul pentru scoala.
Daca vrei sa stai la internat, succes! Sper sa-ti placa la fel de mult ca si mie!