| gabryel a întrebat:

Pentru cei din Bucuresti care au terminat clasa a 11 a anul asta sau anul trecut la profesionala, e greu examenul de calificare pentru diploma de muncitor calificat?

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

De ce sa fie greu. dai examen din ceea ce aii invatat. cum vrei sa te incadrezi in munca daca nu dai examenul pentru obtinerea diplomei. Sau nu prea te ai pregatit [hai mai ai timp doar ai facut scoala si te ai ales ceea ce ti a placut bafta

1 răspuns:
| gabryel explică:

Pai la practica in loc sa ne invete sa reparam masini, mecanicii ne puneau sa spalam pe jos si sa maturam, si e altceva cand inveti din ceea ce faci cu mana decat cand inveti din carti.