| SerenaVDW a întrebat:

Pepenele rosu ingrasa? adica daca mananc 70% dintr-un pepene dar doar atat toata ziua e mult? ADICA 2 castroane de pepene/zi. dar atat.(poate si niste branza cu rosie)
vreau sa slabesc
FUNDA

Răspuns Câştigător
| nuby a răspuns:

Nu te ingrasi de la pepene! Dar ar trebui sa nu mananci foarte multa branza deoarece nu este buna in cantitati mari pentru stomac.Iar daca vrei sa slabesti ar trebui sa eviti sa mananci chiar atat de multa paine(5 felii de paine pe zi maxim si painea sa fie paine neagra,sau alba daca nu ai neagra dar sa nu o mananci goala sau pe stomacul gol,o mananci in combinatie cu altceva,adica cu branza si rosii, oua, crema de vinete, branza topita, etc. daca o mananci pe stomacul gol dar in combinatie cu alte mancaruri burtica ta nu va umfla laughing sa nu exagerezi cu mancarurile grase si sa mananci cat mai multe fructe)Sper ca te-am ajutat :* Funda? happy

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Orice consumat în exces îngraşă.

| カルメン a răspuns:

Nuuuuuuu uite chiar sunt si diete:
http://prodieta.ro/......-vitamine/

| aleexxaanndrra a răspuns:

Da ingrasa contine mult zahar pepenele si daca exagerezi de ingrasihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepenele contine foarte foarte multa apa deci nu ingrasa...
nici rosiile nu ingrasa(legumele si fructele au putine calorii)
depinde de ce fel de branza vorbim, exista branza si mai slaba si mai grasa...

| Stassy a răspuns:

Nu deloc...e 90% apa.
Mananca in voie k nu patesti nimic