| Meap a întrebat:

Peste 2 zile am examen la mate, fieti-va mila de mine si ajutati-ma cu problema aceasta.Ma tem ca o s-o deie si eu sa n-o stiu:
*muchia laterala este 2, iar muchia bazei este 3 si trebuie sa aflu inaltimea piramidei triunghiulare*

AJUTOOOR!

Răspuns Câştigător
| AndFoc a răspuns:

Bun pai. duci inaltimea bazei, baza e un triunghi echilateral si duci inaltimea dintr-un varf la o latura a bazei si inaltimea aia are o formula h=latura radical din 2 supra 3, in cazul tau inaltimea bazei e 3radical din 3 pe 2. Sper ca ai inteles cevabatting eyelashes.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma tem mai mult de nota de la romana daca tu vorbesti cu "deie".

| Meap explică (pentru anonim_4396):

Ce oameni oh go on.
Ca sa inteleg, tu ai intrat doar sa ma corectezi pe mine?
De parca tu nu ai facut o greseala niciodata.
Cand am scris intrebarea nu am stat sa verific ce am scris, ca nu sunt la scoala sa-mi dea cineva morala de cum scriu.
Ca sa stii si tu: O sa iau nota pentru ce am scris in evaluarea nationala, nu pentru ce scriu aici happy
Nu te mai da inteligent\a ca nu impresionezi pe nimeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meap):

Un om inteligent ar fi zis "da frate, am gresit, asta e, nimeni nu-i perfect" tu in schimb vii si ma ataci....nu am zis ca-s eu mai inteligent sau....in fine, n-am cu cine.

| Meap explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca asta e site de corectat greselile altora, pentru a parea mai inteligent?!
Nope, eu zic sa-ti vezi de treaba ta si sa nu mai comentezi "daca nu ai cu cine"winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meap):

Nu corectez greseli pentru a parea ma inteligent, consider ca atunci cand remarci o greseala e bine sa...las-o balta. Daca tu crezi ca ma cred mai inteligent doar pentru ca ti-am spus ca ai gresit ceva...n-am cu cine.

| Zoey112 a răspuns:

Nu se fac teme pe TPU

| Meap explică (pentru Zoey112):

Domnisoara Zoey, daca nu ai aflat scoala s-a terminat.
Vroiam sa stiu asta pentru cultura mea generala, nicidecum pentru tema.