| tipicalgirl a întrebat:

Peste cateva zile se face o petrecere la care imi doressc sa merg insa biletul e 20 de lei si stiu ca mama nu imi va da bani iar tatal meu nu e in tara si bunica e un pic cam zgarcita stie cineva cum sa fac banii acestia repede? Funda garantat celui mai bun raspus

Răspuns Câştigător
| EllyClau a răspuns:

Paaaai,poti sa te imprumuti(cu conditia ca sigur o sa returnezi banii)
Si daca ai timp, munceeste. orice, fa ceva.
Sau..cauta prin casa happy poate ai noroc
Poti sa o rogi pe mama ta in alt scop( Hei, mama.e ziua unei prieten/a foarte buna si impreuna cu alti prieteni facem cheta si ii luam un cadou.
Succespuppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Imprumuta de la o prietena sau spune-i mamei tale ca faci ceva in schimbul a 20 de lei.

| deliqventa13 a răspuns:

Ai 2 metode:
1.Te imprumuti de la un prieten si apoi inventezi o scuza la mama ta
2.Muncesti la un vecin pentru bani.Succes

| tipicalgirl explică:

Multumesc tuturor m-am hotarat sa ma imprumut iar de fiecare data cand mama imi va da 1 leu doi ii voi pune deoparte si imi voi achita datoria happy