| bzzz a întrebat:

Peste doua luni trebuie sa fiu in stare sa alerg un km in mai putin de 4 minute. Cum sa fac sa alerg un km cu o viteza cat sa ma incadrez in alea 4 minute si sa nu ma mai doara intr-o parte(dreapta)?

1 răspuns:
| Lucinca a răspuns:

Trebuie sa faci exercitii multe de bazin sau poate ai apendicita. da ca sa alergi un kilometru in 4 minute. trebuie sa te atrenezi mult

adica mAI pe scurt sa alergi in fiecare zi si sa te obisnuiesti
da nu alergi 10 minute asa. incearca sa te cronometrezi un kilometru pe afara. alergi si tu pe strada
si o sa fii si sanatoasa si o sa ai si o talie supla