| marianamay a întrebat:

Peste doua zile o sa merg la plaja si mi-e frica de capuse, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Riscul de a se se prabusi un meteorit fix peste casa ta e mult mai mare decat riscul de a fi muscata si a te imbolnavi din cauza unei capuse.

Ai auzit tu vreun caz de om care a murit din cauza unei capuse? Nu mai crede toti nebunii de la televizor. Eu in 15 ani de cand locuiesc langa mare am fost muscat de raci, tantari, albine, bondari, caini, intepat de meduze dar de capuse niciodata.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Salut.Am mers vreo 2 ani la rind la mare dar nu am fost nici-o data muscata de nimc, si mai ales de capuse.