| Anutza_Ana_1996 a întrebat:

Peste cateva zile merg impreuna cu prietenii in padure. Gratar, cules de zmeura and co.. Totusi am auzit ca sunt foarte multe capuse in zona. Ce pot face ca sa nu i-au si eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rossey a răspuns:

Buna! Sa porti haine cat mai deshise si mulate ca sa nu intre pe dedesubt si deschise ca sa le vezi(sper sa nu fie cazul). Poti folosi un spray cum ar fi Autan.Se da pe corp si capusele, tantarii, taunii nu se vor apropia de tine.Incearca sa dai cat mai mult si ar fi mai bine sa porti o pereche de colanti albi, lungi, ca sa nu te muste. Oricum sa folosesti acest spray, ca e bun.Si sper sa nu fie cazul sa apara vreo capusa. Distractie placuta!

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru Rossey):

Multumesc mult >big grin

| Rossey a răspuns (pentru Anutza_Ana_1996):

N-ai pentru ce happy

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu poti face nimic din pacate..ai maare grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU culegi mare lucru esti obligat sa iei sau ce? Si categoria este gresita

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru anonim_4396):

Incep sa cred ca nu intelegeti rostul site-ul asta. Este sa ajuti oameni nu sa le sari in cap. Din moment ce mergem special pentru zmeura mi se pare logic sa culegem, nu? Si categoria nu este gresita. Daca as lua capuse asta ar duce la o boala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anutza_Ana_1996):

A scuze imi pare rau am crezut ca ai vrut sa scrii capsune scuze dar chiar nu stiu ia-ti haine cu maneca lunga mici sanse sa iei capuse sau mananca gheata si inghetzata sa te imbolnavesti si sa nu mai mergi!

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru anonim_4396):

OK, mersi laughing

| Taiger547 a răspuns:

Trebuie sa te imbraci in asa fel ca toata pielea sa fie acoperita si totul va fi super
garantez