| pleacadinghencea a întrebat:

Plac o fata si nu stiu cum sa-i arat nu prea avem unde si cand sa ne intalnim ca amici. ma gandeam sa-i spun dar pe ea nu prea o vad sa vrea sa fim mai mult decat amici. ce sa fac? ce sa-i spun?

1 răspuns:
| Addox a răspuns:

Ca sa nu fii dezamagit de un eventual refuz, incearca mai intai sa te apropii de ea ca prieten, ca sa ii dai ocazia sa te cunoasca inainte, si incearca sa iti dai seama daca ii place sau nu ce vede la tine. daca o intrebi acum, iti va raspunde doar pe baza unei pareri sumare pe care o are despre tine si asta s-ar putea sa fie in dezavantajul tau.
Daca vrei sa citesti mai multe sfaturi despre subiectul asta, intra pe http://addox.ro/cum+sa%3F/cum+ii+arat+ca+il%7C+o+plac%3F/37
E un site pentru adolescenti, pe care s-ar putea sa gasesti raspunsuri la mai multe intrebari.
Ai grija de tine!