| IloveHe a întrebat:

Deci. Eu la începutul liceului am cunoscut un băiat din clasa a 11 a, iar eu în septembrie eram clasa a 9a, boboaca. Am început sa vorbim pe mess și după câteva zile am stabilit sa ne vedem după ore. Asa ca am rămas împreună și mai era și o prietena de-a mea, cea "mai buna", în ziua aia am mers ca doi adolescenți normali. Ma ținea după gat, ma tachina și râdea cu mine, dar nu ne-am sărutat și asa. Următoare zi când am ieșit, am mers pe afara și ne-am plimbat pana am ajuns la blocul "celei mai bune prietene" și eu m-am ridicat pe vârfuri sa îl pup pe obraz și sa ii spun sa ne aștepte afara pentru ca ai ei erau afara și în momentul ala m-a sărutat scurt, gen nu franțuzesc. După ce am coborât înapoi am mers ținându-ne de mana și când am ajung în stația în care el trebuia sa ia autobuzul am mai stat pentru ca am ajuns mai devreme și atunci îmi spunea sa ii fac semne pe gat și eu i-am spus ca nu ii fac dacă nu suntem împreună pentru ca acestea se fac într-o relație, iar el a răspuns cu nu. Depinde doar de el. Iar când a venit autobuzul m-a luat în brate și a plecat, dar s-a întors din drum ca să ma sărute scurt și sa ma ciufuleasa. A treia zi am avut primul sărut cu el. După câteva zile am avut o discuție, iar ceea ce mi-a spus el când și-a vărsat nervii pe mine m-a făcut sa plâng pe strada, iar "prietena mea" a vorbit cu el și acesta i-a spus ca nu vrea sa ma facă sa sufăr mai târziu și ca e mai bine sa rupem acum orice legătură, chiar dacă ma place, cică ma place. Iar din septembrie pana acum, tot ce face este sa se uite la mine foarte intens și sa se uite după mine mereu. Iar am vorbit pe Instagram cu o pagina anonima ca să spun asa a liceului în care îl întrebi pe respectivul care deține pagina aceasta anumite întrebări, iar el a spus ca băiatul acesta m-a plăcut și ca el/ea crede ca încă ma place la cum se uita la mine. Dar eu ce sa înțeleg din ceea ce a făcut el?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| litere123 a răspuns:

Iubirea mereu va fi complicată. Trebuie trăită nu înțeleasă.
Ar trebui să ai o discuție serioasă cu el, în care să vă spuneți punctul de vedere despre ruptura asta bruscă. Consider că un om care te iubește cu adevărat, nu te-ar răni și nu te-ar abandona doar după câteva zile de relație. Însă genul acesta de oameni trebuie să întâlnești în viață, deoarece te vor întări. Dacă el a decis să rupeți legătura, de ce continuă să te privească insistent? Ar trebui să lămurești asta cu el? Sau mai pot fi și confuzii, deschide ochi.
Pe viitor, ai grijă în cine îți pui încrederea, oamenii nu sunt ceea ce par a fi.
O viață frumoasă și TAKE CARE!

| IloveHe explică (pentru litere123):

Pai nu se prea poate avea.Ori spune sa o las asa, ori doar sta și se uita la mine și la buzele mele cum vorbesc.

| IloveHe explică (pentru litere123):

Am încercat sa vorbesc cu el, și tot ce a rezultat din asta a fost sa îmi spună sa o las asa sau sa se uite la mine insistent și la buzele mele cum se mișcă când vorbesc

| litere123 a răspuns (pentru IloveHe):

Ar trebui să lași un spațiu între tine și el.Amână răspunsul, iar de aici deduc că e cam nehotărât.Nu vrea o relație serioasă cu tine atâta timp cât nu a continuat să ți fie alături în perioada aceea. Ignoră-l, concentrează-te pe lucruri mai importante.O să cunoști alți băieți, stai liniștită...are balta pește.
Capul sus și stay strong!

| IloveHe explică (pentru litere123):

Știu ca ar trebui sa fac asta, dar ma tot deranjează holbatul ala insistent. Sau când se uita în ochii mei și nu își ferește o data privirea aia, chiar dacă vorbește cu altcineva. Și noi doi avem un prieten cel mai bun comun, iar l-a întrebat de ce mi-a făcut asta, iar el a răspuns ca este trecutul lui și cu asta basta, ca nu vrea sa vorbească despre asta.