| RamonaPgstai a întrebat:

Please help me happy
Vreau sa-i dau unei profesoare o poza de sfarsit de a 8-a cu mine si nu stiu ce sa scriu pe ea..nu o accepta nescrisa laughing
Suntem f. apropiate si n`am nicio idee ce sa-i scriu sad

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Atunci cand nu ai nici o idee, nu ai, si vine una fix in momentul nepotrivit.
Deci, iti dau un exemplu si tu il modifici cum vrei.
Trebuie sa scrii despre cat de bine te-ai inteles cu ea fata de ceilalti profesori, cat de mult tii la ea, si sa o rogi sa-si aduca aminte de tine pentru ca si tu o vei face.
Ceva de genu:
Draga doamna...
Imi pare foarte rau ca v-a trebuii sa plac la liceu, unde voi intalnii profesori noi, si unde dumneavoastra nu veti mai fii.
M-am intelef foarte bine cu dumneavoastra, mai bine cum nu cred ca ma voi intelege cu alti profesori vreodata, sau cu alti oameni.
Sper doar ca nu ma veti uita, cum nici eu nu o voi face.
Cu dragoste...

| zalisa a răspuns (pentru MenInShadow):

Mai bine nu ar scrie ce ai zis tu mai sus, că poate profesoara respectivă ştie să scrie şi cu ce greşeli gramaticale are textul tău, sigur o să rămână "plăcut" impresionată.

| MenInShadow a răspuns (pentru zalisa):

Multumesc domnu prof de romana, dar eu nu am zis sa scrie scrisoarea mea.
Si in plus, eu nu stau sa raspund la fiecare intrebare, apoi sa corectez textu de vreo 2 ori sa vad daca l-am scris bine, pentru ca scriu repede din cauza ca mai sunt oameni pe TPU care au nevoie de ajutor, si eu ii ajut, spre deosebire de altii care isi pierd vremea corectandu-ma.
Oh si... urasc gramatica. Imi place doar literatura. Scriu cat sa intelegi, nu stau sa fac un text corect, ma intereseaza sa fie continutul corect.

| zalisa a răspuns (pentru MenInShadow):

laughing)) you re so funny, man

8 răspunsuri:
| Izomer a răspuns:

Ceva scurt.

Va multumesc ca mi-ai fost alaturi 4 ani. laughing

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Sunt sigura ca si-ar dori sa-i scrii ceva din inima, nu texte copiate.
E un moment special, si este o persoana speciala. Doar scrie-i ce simti, multumeste-i ca te-a instruit pana acum, etc.
Succes!batting eyelashes

| ZigZagMTFK a răspuns:

In acesti ani de scoala am avut o profesoara extraordinara, de la care am avut ce sa invat.Colegi foarte ageri la minte (in fine daca or fi asa laughing ), care m-au ajutat la bine si la greu. Inca imi mai amintesc cand suna clopotelul, iar noi saream in sus de bucurie, ca e pauza. Ce era sa facem? Doar suntem copii. Va multumesc din tot sufletul ca m-ati invatat toate lucrurile minunate. La limba romana ne-ati invatat cu bucurie, matematica e mai grea dar usor usor aflam cum se rezolva o ecuatie complicata, geografiea o iubeam toti, la istorie trebuia sa tinem minte arborele genealogic al unui poet sau a unui domnitor. Ma bucur ca sunt eleva dvs!

| RamonaPgstai explică:

Nu va certati la intrebarea mea happy Chiar aia si scriu ce a zis MenInShadow. Mersi mult happy M-ai ajutat mult. Apreciez gestul!