| lma0 a întrebat:

Please help! crying Sall mi-am luat un laptop. acer aspire 5733 si are pe el ceva windows nu stiu ce e numit MEEGO asa... si am bagat un cd cu windows. dar nu apare ca la pc- press any key for boot cd... cum pot instala windowsu? Nici din laptop nu ma lasa. ca nu deschide. instaleru. si nu stiu cum sa facc va rog ajutati-ma! crying(

Răspuns Câştigător
| lovelolipop a răspuns:

Pai trebuie sa il duci la un specialist in calculatoare pentru a dezinstala MEEGO iar dupa sa iti instalezi windows-ul altfel nu va merge.

2 răspunsuri:
| DJMikeGMC a răspuns:

Trebuie sa intrii in bios si sa pui la boot device primul sa fie cd/dvd. intrii cu f1 mi se pare, da scrie jos imedoat ce l aprinzi, si meego e de la linux

| PopescuAndrei1995 a răspuns:

Si eu am tot un laptop Acer aspire, ca sa-ti arate boot menu trebuie sa apesi F2 cand porneste laptopul ca sa intre in BIOS, cauti in sectiunea BOOT: boot munu si ii dai enable.