| anonim_4396 a întrebat:

Poate exista prietenia fara iubire? dar poate exista iubire fara prietenie?

7 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Votez pentru ambele da.

| Stixie a răspuns:

Dacă ai găsit întradevăr "prietenia adevărată" eu sunt sigură că vei găsii şi iubireahappy

| Fuxy a răspuns:

Hmm. Iubire fara prietenie e clar ca nu exista. Nu poti sa iubesti pe cineva care iti vine in minte. Prietenie fara iubire nu inseamna prietenie e tot acelasi lucru.

| scootsie a răspuns:

Prietenie fara iubire, da...Si totusi, daca nu iubesti prietenul nu poti fi f. sincer cu el...cauti folosul tau, fara sa tii cont de el... dar pe prieten trebuie totusi sa-l iubesti cum te iubesti pe tine... ce vrei sa-ti faca el, fa-i tu...Asa ca...prietenie si iubire se impletesc perfect...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenie fara iubire Da!
Iubire fara prietenie Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenie platonica fara iubire merge, Prietenie cu cineva cu care imparti si patul, acolo trebuie sa existe musai sentimente, dar pana si acolo, s-au cam redus.

| help a răspuns:

Da. exista prietenie fara iubire. dar iubire fara prietenie nu... eu am un prieten de aproape un an si crede-ma ca el pentru mine este:tata, amic f bun, coleg si iubit! nu te gandi ca eu am ca iubit pe tatal meu sau colegul de munca ci doar el indeplineste toate aceste functii pentru ca ma iubeste mult si vrea sa fiu doar pentru el de asta sunt mandra de el!