| buzz_1876 a întrebat:

Poate exista prietenie baiat fata?
de unde stii cand prietenia e confundata cu dragostea?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prietenii intre baieti si fete exista.Pana la un punct.Cand unul se indragosteste de celalalt.Crede-ma ca iti dai seama de asa ceva, comportamentul se schimba fie bate in retragere fie iti da de inteles pe fata ca te placehee hee

| Libelle a răspuns:

Pai, poate exista o prietenie intre un barbat si o femeie, dar bazata pe o oarecare chimie dintre ei. Datorita circumstantelor in care sunt (ea sau el e casatorit/a sau altceva) amandoi realizeaza ca nu poate fi nimic intre ei dar subconstientul le cere sa fie aproape unul de celalalt. Deci niciodata nu exista o prietenie intre un barbat si o femeie care sa nu se bazeze pe atractie. Chiar siddoi adolescenti daca sunt prieteni baiat si fata ori se rupeprietenia aceea copilareasca ori se trece mai departe.(bineinteles poate exista o prietenie intre un barbat sh o femeia avand un grad de rudenie)winking

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Dar ambele trebuie sa contina si celalalt element, absolut indispensabil, si superb! Uneori, difera, evident proportia, dar principiul ramane valabil!

| gabystar a răspuns:

De asta am fost si eu complexata dintotdeauna deoarece colegii mei sunt niste barfitori si de fiecare data cand vedeau ca ma inteleg bine cu un baiat imi ziceau ca il plac sau chestii din astea. dar cineva(nu din clasa )mi-a zis nu mai fi fraiera nu mai da crezanie la ce spun ceilalti! Si de atunci sunt prietena buna cu multi baieti.si oricum pot exista si prietenii lungi cu baietii si pritenii scurte urmate de dragoste, singura chestie e ca e dupa destin.Deci raspunsul la intrebarea ta este dabig grinbig grin.

| X a răspuns:

Toate mesajele spun ca se poate insa adevarul e ca "NU"se poate.Eu trec prin asta am trecut de la ideea prietena buna amica...etc si incetu cu incetu am inceput sa am sentimente fata de ea chiar fara sa imi dau seama.Si acum in subconstient am ideea "suntem doar prieteni buni"insa cand o vad am alte idei in cap!

| Liberty a răspuns:

Pentru ca simti ca nu mai ti la el ca la amic si ca la prieten... logic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate exista prietenie intre o fata si un baiat. Prietenia reprezinta ajutorul pe care si-l dau fata si baiatul, iesirile in diferite locuri etc. dar nu implica dedicatiile, complimentele sau saruturile/gesturile tandre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul in care te impaci bine cu o persoana de sex opus dar nu a fost vorba niciodata despre problemele sentimentale care s-ar fi ivit intre voi sau despre cele sexuale, inseamna ca e numai prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, dar nu poate dura foarte mult... Am avut un prieten (fratele geaman al prietenei mele) cu care ma intelegeam foarte bine, insa acum s-a imprietenit cu un baiat si nu ma mai baga in seama deloc, ba chiar se poarta urat cu mine.

| alexandre a răspuns:

Exista. happy
pai se vede.adica incepe sa se poarte mai ciudat, sa-ti faca mai multe complimente, sa se uite mai mult la tine.Iti dai seama mai ales daca il/o cunosti bine happy

| anne03 a răspuns:

Da, evident ca poate exista. Nu chiar atat de aprinsa ca intre o fata si o fata, dar sunt.Pai,din moment ce ti-e prieten, prieten iti ramane.si mai ales daca e de mult timp, pentru ca e naspa sa risti sa fiti impreuna, iar apoi sa va despartiti si sa va stricati prietenia ce a fost in trecut!