| virusmortal a întrebat:

Poate inlocui internetul viata reala? vad ca de toate sunt pe net si sex si intarnirii virtuale si iubiri oare trairea reala nu e mai frumoasa real decat virtual?,

2 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Nu poate înlocui viaţa reală, dar spre asta aspiră.
Internetul e inteligent, a observat gloata de distruşi care nu au o viaţă reală, şi au zis "Băi, pe net pot să fiu ce vreau, pot să zic ce vreau, pot să zic chiar chestii pe care nu le-aş zice în viaţa reală neavând curaj, pot să fiu lupu' moralist sau pornofil."
Netu' ne oferă atâtea posibilităţi virtuale, încât putem fi orbiţi de minunăţiile astea, ajungând nişte no life-ri stând toată ziua pe net, făcând o burtă sănătoasă de la mâncat şezând în timp ce flirtăm cu iubiţii noştrii virtuali. laughing
În timp ce unii şi-au păstrat principiile şi folosesc internetul în scopuri de amuzament, socializare, informare, alţii şi-au aruncat la gunoi viaţa şi s-au lăsat acaparaţi de "viciul" ăsta.
Vorbesc în cunoştinţă de cauză, chiar cunosc persoane care sunt fantome în viaţa reală, şi, cât sunt pe afară tânjesc la momentul în care ajung acasă la calculator să îşi intre în alter ego.

| Zazu a răspuns:

Deranjanta intrebare pentru site-ul asta, nu se-nfige nimeni sa raspunda, mai ales aia care mor cu tastatura in brate!