| Alexandruceva a întrebat:

Poate sa imi explice care e "faza" cu schimbul de experienta? Ce presupune, cum faci schimbul de experienta si cat dureaza si aspecte generale?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te referi la cele "studentesti", atunci asta ar presupune sa incerci o noua abordare a sistemului de invatamant dintr-o anumita zona.

https://www.cnmv.ro/activitati/schimburi-de-experienta/

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde la ce categorie profesională re referi. Exemplu. Medici din clinici diferite au modalități diferite de abordare a unei tehnici de operație a unui organ. Atunci își fac vizite reciproce pe această temă. La fel pot face ingineri din diverse fabrici ale aceleiași conpanii, care nu se concurează între ei, dintre două armate prietene, din două primării. Durează cât este necesar.