| ZUzulikii a întrebat:

Poate sa-mi dea si mie cineva ideile principale a povestei Harap-Alb de Ion Creanga:d

plss. urgent:d

funda

3 răspunsuri:
| Redbulă a răspuns:

A fost odata un print pe nume harap alb care a pornit cu calutu de plastic pana la magazin si tagadam tagadam tagadam a ajuns la magazin a cumparat carnati si suc si tagadam tagadam tagadam a ajuns din nou acasa. Sfarsit.

| BeatriceBiaa a răspuns:

Cred ca esti in stare sa citesti un basm de 10-15 pagini! vei avea nevoie si la bac de el nu te ajuta cu nimic cateva idei tongue