| xoxo5 a întrebat:

Poate sa-mi spuna si mie cineva cat mai multe despre bloody mary?

3 răspunsuri:
| JA50nX a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveștii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca.

| biancarebeca a răspuns:

Asa ceva nu exista. doar in filme tongue

| xoxo5 explică:

Un ritual stiti sau altceva?