| User123666 a întrebat:

Pot ramane insarcinata cu 5 zile inainte de ciclu neregulat?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e ciclu neregulat de unde stii ca mai sunt 5 zile?

| Violleta2022 a răspuns:

Avand ciclu de tip neregulat este imposibil sa stii cand vine urmatorul ciclu, deci nu poti spune cu 5 zile inainte de... fiindca nimeni nu stie cand se produce ovulatia la o fata/femeie cu ciclul de tip neregulat, putand sa ramai gravida in orice zi a lunii.

Stiind ca ai un ciclu de tip NEREGULAT care nu poate fii tinut cu nici o aplicatie sau calendar, de pe fata pamantului, se recomanda folosirea PREZERVATIVULUI, la absolut toate partidele sexuale.

| User123666 explică (pentru Violleta2022):

Pai stiu va imi vine mereu pe data de 13, 14, 15 cam asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea sunt șanse.

| LisaJulie a răspuns:

Nu dar protejeaza-te totusi