| MichelleC a întrebat:

Pot sa renunt la un abonament vodafone? Mi se pare absurd sa vorbesti 60 de minute si sa platesti 150 de ron. Apropo, am inteles ca daca renunti la abonament inainte de incheierea contractului, esti penalizat. E adevarat?
Funda.

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Da. tu tiai facut abonament pe 2 ani (exemplu). in fiecare luna, timp de 2 ani, platesti 150 de ron. adica in total, timp de 2 ani, tu platesti 3600 ron. Sa zicem, ca dupa 1 an, vrei sa renunti la abonament. tu trebuie sa le platesti lor 1800 ron, adica cat mai aveai de platit pana la 2 ani. big grin cam asa sta treaba big grin dupa 2 ani poti sa-l inchizi fara problema pentru ca le-ai platit tot ce trebuia. big grin

1 răspuns:
| misu a răspuns:

Daca renunti platesti oricum contractul pana la scadenta.