| VictorashM a întrebat:

Poti gasi o persoana dupa un comentariu pe un site? ex dupa adresa ip?

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Comentariu pe un site? Da, poti.Bani sau hacking. Postarea comentariului a necesitat adresa de email.Chiar daca nu este afisata comentariul este unic, daca detii cunostintele necesare poti afla adresa email a persoanei deoarece si site-ul este unic.Site-ul te conduce la server-ul pe care sunt tinute datele care au legatura cu el.
A doua varianta ar fi sa afli cine este host-ul site-ului, dai niste banuti si se rezolva fara hacking.
Dupa ce i-ai aflat adresa de email te legi de ceea ce a devenit buletin deja : facebook, twitter...etc.
Si uite asa gasesti o persoana daca este suficient de proasta incat sa-si puna datele pe net.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, si chiar daca ii afli IP tot nu ai ce face cu el

| LTAA a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca are IP routabil, cum procedezi?

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

IP dinamic, vrei să spui?

| Georgemy2 a răspuns:

Nu...