| CossMii a întrebat:

Poti iubi o persoana fara ca macar sa o vezi ( inca ) in realitate, sau este doar o atractie /un atasament mare.?

5 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Nu stiu daca poti iubi o persoana pe care n-ai vazut-o niciodata, poate sa te intereseze, sa ai cu ea afinitati, puncte comune de gandire, hobiuri comune, poti chiar sa incepi sa tii la o asemenea persoana.
Au fost cazuri de asemenea dragoste "virtuala" care, pana la urma, s-a dovedit a deveni reala, atunci cand persoanele in cauza au putut sa se cunoasca si personal, nu numai virtual.
Este posibil ca, telefonic sau in scris, prin messenger ori skayp, sa-ti spuna ce doresti sa auzi dar, in realitate nu acesta este modul ei de comportare si atunci poti sa fii dezamagit/a, cand ajungi s-o cunosti.
Nu-ti fa sperante prea mari, continua sa comunici si daca doresti sa transformi virtualul in realitate, te vei convinge daca cel/cea in cauza merita sa investesti sentimente intr-o asemenea relatie.
Un gand bun si mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pe cei pui tu pret. Poti sa iti placa cum gandeste dar sa nu iti placa cum arata.E o diferenta majora in a vorbi fata in fata si a vorbi pe net sau la telefon.Si sa-ti raspund la intrebare:da, poti iubi, dar ai grija ca de obicei tu ai tendinta de a exagera atunci cand il caracterizezi.

| CristianPreda a răspuns:

Nu,nu ai cum sa iubesti o persoana fara macar sa o vezi in realitate. Iubirea este un sentiment foarte complicat. Cineva mi-a spus odata ca, pentru a spune ca iubesti pe cineva, trebuie sa fii in stare sa iti dai viata pentru acea persoana, si eu cred ca multi dintre noi nu am face asa ceva. big grin Sper ca te-am ajutat.

| Sebastian2014 a răspuns:

Crede-ma pe cuvant ca poti si e urat sa fie o distanta mare intre tine si cealalta persoana. Nu de mult am trecut prin asa ceva, nu pot spune ca am iubit-o, dar am inceput sa tin la ea si am decis amandoi sa ne oprim. Acum is ok sper ca e si ea, dar cine stie ce ne aduce viitorul. Oricum, in orice situatie ai fi nu e loc de regrete! O zi frumoasa sa ai! happy

| FaraNume2 a răspuns:

Da,o poti iubi. happy