| TanyaTania334 a întrebat:

Te-ai putea indragosti, ca mai apoi sa incepi sa iubesti persoana respectiva fara acea atractie de la inceput? Doar din atasament?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu, dacă nu simt atracție de la început, nici după

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este DA. Se intampla destul de des asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, exact așa se întâmplă. Sau e foc de paie și se stinge total. Și rămâi din comoditate și din obișnuință.

| Sofer a răspuns:

Poți.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, poti sari peste prima etapa a iubirii: atractia fizica.

| Marius22222222222 a răspuns:

Chiar si ca amici o atracție trebuie să fie pentru că altfel nu ai comunica cu persoana respectivă. Dacă acel mic sentiment îl dezvolti sau nu este diferit de la persoană la persoană

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai majoritatea raman din atasament, pentru ca niste studii spun ca acea "atractie divina" dintre 2 parteneri trece peste 7 ani de relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar fara atractie la inceput nu se poate! Nu trebuie sa fie ceva puternic, dar o atractie minima da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

Atașamentul este mai mult despre iubirea de sine ci nu despre iubirea de altul.

Atunci când iubești oferi altora pentru că ești deja plin.

Nu există "încep să iubesc" ci ajung sa o fac pur si simplu.

Succes!

| NarcisIfrim a răspuns:

Se intampla de multe ori Tania, sa incepi sa vorbesti cu o persoana doar prin simplu fapt sa ai cu cine sa vorbesti, si dupa pe parcurs apare atasamentul apoi te si poti indragosti si asa mai departe.Nu e o regula sa fi atasat de la inceput!