| Braker a întrebat:

Poti muri daca fumezi un joint ?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Drogurile afecteaza capacitatea de a gandi si in acelasi timp te face dependent, daca nu treci bacalaureatul sa stii ca jointul ti-a spus (lucreaza cu 10 clase).

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

1 joint=5tigari!
In grupurile de adolescenti au dobandit popularitate sporita drogurile usoare. Circula explicatii si legende dintre cele mai credibile: jointurile nu provoaca dependenta, nu dauneaza plamanilor, nu au efecte secundare cu exceptia starii de euforie. Fals!
Un studiu realizat de Institutul de cercetare medicala din Noua Zeelanda a dezvaluit ca, din punct de vedere al efectului nociv asupra plamanilor, un joint de canabis este echivalent cu 5 tigari fumate consecutiv.
Rezultatele acestui studiu au fost publicate la scurt timp dupa ce o echipa de cercetatori britanici au descoperit ca marijuana creste riscul aparitiei schizofreniei alaturi de alte boli psihice.
Citeste mai multe aici http://www.yuppy.ro/articol/Health/1786/1-joint-5-tigari.html

| Rihannax a răspuns:

NU laughing ce intrebare naroada.marijuana nu iti face nimic adica nu iti influenzeaza sanatatea.Nu a murit nimeni de la marijuana. tigariile bautura te omoara nu jointu crede-ma fumeaza jointu ca e bun :*

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Rihannax):

Eu cred ca tu nu esti intreaga la minte, cum sa-i dai un asemenea raspuns, sa-l incurajezi sa fumeze? Hello?
Doamne!

| Rockart a răspuns (pentru Rihannax):

Vorbești pe nas. Încearcă să te abții de la a da sfaturi cretine.

| maya_9227 a răspuns:

Rihannax,te contrazic poti muri mai ales daca ai probleme de sanatate te afecteaza atat la plamani cat si la inima.Bine nu te omoara pe loc dar te omoara cu timpul azi umpi maine la fel face alcoolul si tutunul

| AFlorentina a răspuns:

Daca gandesti asa despre un cui, ar trebui sa primesti ca raspuns : DA, O SA MORI! rolling on the floor))))))))))))))))

| Dolceanu_Gheorghe_1994 a răspuns:

Nu cred ca poti muri dar esti aproape de railaughinglaughing sau nustraight facelaughing