| :X:X a întrebat:

Poti purta sutien la 12 ani?:S cica cand vei fi mai mare vei avea sanii in jos! asa-i?:S

Răspuns Câştigător
| mada12 a răspuns:

Nu are nimic sa porti sutien. daca esti foarte dezvoltata si ai ce pune in el, de ce nu? Intr-un fel este adevarat ca daca porti mult timp sutien, cand vei creste, sani ti se vor lasa, dar nu ai ce face ppentru a evita acest lucrutongue decat sa porti in continuare sutien, daca nu ai nevoie neaparat de sutien poti purta o bustiera, e cel mai binetongue.Si,sunt sutiene cu sarma deaia...am citit undeva ca cica cauzeaza cancer... dar nu stiu.tongue

7 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Daca ai sani poti, daca nu... n`ai ce sa pui.mai bine folosesti o bustiera happy

| paramore a răspuns:

Daca ai ce pune in sutien poti purta, dc nuhee heesi nu cred ca ti se vor lasa sanii, pentru ca sutienul ti-i ridica, deci...

| Happyness a răspuns:

Poarta bustiera nu sutien, eu port sutien doar cand sunt plecata undeva sau la scoala, acasa sau cand nu sunt in oras plecata il dau jos tongue

| HeeYeon a răspuns:

Poti purta. Daca ai ce pune binee in sutien. Dar la 12 ani e bine sa ii lasi liberi. Poti purta dar nu non stop. Zic eu ca lor le place mai mult "liberi".tongue

| alexutsuuu a răspuns:

Pai si eu am 12 ani si 1. 64 si nu pot sutien pentru.ca mama nu ma lasa deoarece daca d acum porti la 20 ce mai porti?

| 2696 a răspuns:

Daca ii ai cat de cat mari poti purta sutien daca nu ia-ti doar o bustiera lejerabig grin si sanii nu sunt lasati de la sutien asta se mosteneste sutienul e facut ca sa ti sustina nu ca sa ti lase

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Lol, evident ca poti (daca ai saniwinking dar sa nu porti push up din ala care sa ii chinuie