| Alien a întrebat:

Poti sa ai o prietenie adevarata cu o femeie, fara sa ai relatii intime cu ea?

Răspuns Câştigător
| bOse a răspuns:

Nu, s-a mai spus si o sa ramana pe post de subiect de discutie, nu exista relatie de "prietenie" ( doar prietenie ) intre un baiat si o fata, mai devreme sau mai tarziu unul o sa cedeze.

7 răspunsuri:
| roxy_2350 a răspuns:

Da se poate. daca ai putin respect pentru femeia care e langa tine se poate. Nu relatiile intime formeaza o prietenie adevarata, ci increderea, respectul si comunicarea. Relatiile intime sunt pentru cei casatoriti, asa ca se poate avea o prietenie si fara ele.

| kiwii a răspuns:

Unii spun ca da, desi eu nu prea cred.Adica,din cazurile pe care le cunosc, la un moment dat tot se naste dorinta de a trece la.alte lucruri.

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Da, sigur se poate. Cel mai bun prieten al meu este barbat si ne intelegem de minune.Niciodata nu ne-am lovit de dorinta de a avea relatii intimehappy

| ioana_9061 a răspuns:

Parerea mea este ca poti avea o prietenie adevarata cu o femeie fara sa aveti relati intime, nu toate femeile sunt la fel. Unele nu vor relati intime altele vor toata ziua.Depinde de femeie.Eu am vazut relati adevarate fara sa existe relati intime. Cel mai bine ar fi daca tu iti doresti sa ai o relatie cu o femeie s-a o intrebi mai intai ce ar vrea ea de la aceea relatie.

| Georgiana_4310 a răspuns:

Eu cred ca da.

| analia_6778 a răspuns:

Nu stiu cum e in cazul tau, eu de exemplu am o prietenie adevarata cu un barbat si niciodata nu am intretinut relatii intime. Poti avea o prietenie adevarata cu o femeie zic eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Poti.