| KimNa a întrebat:

Povesti triste de dragoste, cine are vreo idee va rog spuneti-mi.happy

Răspuns Câştigător
| logatcamembru a răspuns:

Intr-o zi de vara un baiat si o fata se plimbau pe alee.Deodata baiatul se opri si-i spuse fetei ca vrea sa vorbeasca cu ea. Dupa ce luase loc pe o banca, baiatul spune: -Stii... Dragostea noastra a fost o greseala, eu nu te iubesc.Am pe altcineva,vroiam sa-ti spun de mult,dar nu stiam cum. Baiatul a crezut ca fata va incepe sa planga si se pregati sa plece pentru a nu-i vedea lacrimile. Fata l-a apucat de mana si l-a rugat sa o asculte,dupa care se uita in ochii lui si spuse calm: -Sper s-o iubesti asa cum te iubesc si eu pe tine,dar cand dragostea ei se va stinge si inima ta va suferi,si lacrimile-ti vor uda fata,sa-ti aduci aminte mine,de dragostea mea. Observand sinceritatea si glasul calm al fetei,el spuse: -De fapt,ma asteptam ca vei plange si ca ma vei implora sa nu plec. -De ce sa te implor sa ramai,daca in inima ta numai e loc pentru mine? Iar acum pleaca... Din ochi au inceput sa-i curga lacrimi. Fata stergea lacrimile si se uita cum baiatul se indeparteaza de ea. A trecut un an,iar baiatul nicidecum nu si-o putea scoate din minte pe fata de pe alee,de vorbele ei, permanent ii aparea in fata chipul ei, isi aducea aminte pana si de clipele frumoasa petrecute impreuna.Intr-un moment isi dadu seama ca o iubea si ca inca o mai iubeste si porni sa o caute.In sfarsit o gasi,dar era prea tarziu.O gasi intr-o biserica,inconjurata de multa lume, toti imbracati in haine negre, cu lacrimi in ochi.Se aproape de sicriu si o vazu neinsufletita. -Doamne,de ce? stiga el spre cer. -De ce ai luat-o tocmai acum cand mi-am dat seama ca o iubesc atat de mult? Fara ea, viata mea nu are rost. De la multimea prezenta la inmormantare, baiatul a aflat ca fata a decedat in urma unui accident rutier.Singuratatea ii ardea inima, numai putea suporta durerea si atunci lua o lama si isi puse capat zilelor.Peste 3 zile,la aceeasi biserica,inconjurat de o multime de oameni,era sicriul baiatului. Mormantul tanarului era alaturi de cel al fetei, la capul caruia statea un monument pe care scria"Vom fi pe veci alaturi!"

asta ii trista.love strucklove struck:*

u nu vezi ca plange
Tu esti orb
Toti vor s-o alunge
Eo ii sorb
Durerea, caci durerea e averea ei
O simt peste tot sub pielea ei.

Am intalnit-o intr-o seara in metrou,
Si m-a facut sa simt un fior,.wow.
O fetita singura intr-o lume nesigura si fara nici un erou,
Am intrebat-o ce-i cu ea,
Si m-a privit in ochi cu bagare de seama,
Incercand sa-si dea seama ce-nseamna, intrebarea mea,
Si daca nu cumva, ar fi mai bine sa nu raspunda la ea...
Si s-a oprit din a aluneca, stergandu-si lacrimile cu maneca,
Spunandu-mi ca n-are nimic,
De parca n-aveam dreptul sa-i stiu suferinta...
Mi-a spus ca e doar suparata un pic.
Dar albastrul din ochii ei mi-a picurat in suflet si m-a facut sa ma simt mic...
(Si atunci am inteles c-o doare)
M-am asezat langa ea si-am intrebat-o unde vrea sa coboare,
Dar m-a privit fara sa spuna ceva...
Iar eu as fi vrut sa-i spun:
"Fetitzo, daca tu ai fi fost Eva, am trai si acum intr-o lume pura"
Iar in loc i-am spus "N-ar trebui sa fii acasa?", si m-a privit cu ura...
Am inteles ca lucrurile nu sunt cum ar trebui sa fie
Tocmai acolo unde sufletul ar trebui sa stie, ce-i linistea...
Dar in mintea ei in locul unui camin cald era doar o casa pustie,
Iar culoarea copilariei era cenusie...
Tinea in mana poza unui om in varsta si era gata s-o sfasie,
Sperand ca o data cu ea o sa distruga si acea fasie...
Din viata ei, care o face sa-si doreasca sa nu se fi nascut,
Iar lacrimile ei ardeau mult prea mult,
Mai mult decat puteam eu sa indur,
Si ma zdruncina urletul ei tacut...
Iar atunci cand am plecat
Mi-am dorit doar sa pot s-o las fara trecut,
Si as salva-o...
As cumpara o aripa de inger...
Si as elibera-o...

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea.La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati, a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb... -"Nu ma pot casatori cu un orb" a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "Sa ai grija de ochii mei te rog"

6 răspunsuri:
| logatcamembru a răspuns:

Intr-o noapte un baiat si o fata veneau de la cinematograf. Fata simte nelinistea, indoiala din partea baiatului. Tacerea lui dadea de banuit ca ceva nu era in regula. El i-a spus fetei sa se opreasca ca sa poata vb in liniste, apoi incepu sa ii spuna ca senimentele lui s-au schimbat si ca ar fi mai bine sa se desparta. Fata incepu sa planga si incet deschise portofelul si ii dadu baiatului un bilet. Intre timp un conducator auto turmentat venea din spate si i-a lovit in plin; fata a murit pe loc iar baiatul a supravietuit miraculos; amintindu-si de bilet a citit uimit: "FARA DRAGOSTEA TA AS MURI" :X:*

| DeeaCrissTina a răspuns:

Eu am plans aproape la toate povestile triste de dragoste a le lui
logatcamembru crying

| DauRaspunsuriBunePeTPU a răspuns:

Vrei sa-ti dam idei sa scrii o poveste de dragoste? sau sa-ti trimitem noi povesti de dragoste?!

| KimNa explică:

Sa imi spune-ti voi

| KimNa explică:

Mersiii muuuuuuult logatcamembru chiar sad stories le stiu pe cea cu fata oarba si cea cu vom fi pe veci impreuna, mssssssssss mult poezia chiar tare happy