| mariaa15 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna imi tot spune de la un timp ca m-am schimbat foarte mult de cand am prietenstraight face, imi spune ca o deranjeaza ca uneori prefer sa stau si sa ies cu el decat sa ies cu easad, daca ies cu el imediat se supara si imi vorbeste uratstraight face.
Baiatu acesta cu care stau acum este primul meu prieten si mi se pare normal sa fiu mai tot timpu cu el, dar binenteles nu am neglijat-o nici pe ea, mereu mi-am facut timp sa ies si cu ea.
M-am saturat sa ma cert mereu cu ea pe tema astastraight face, a uitat ca inainte imi facea si mie asa si eu numai ziceam nimicoh go on treceam cu vederea, dar vad ca mie imi reproseaza mereu acest lucru ceea ce eu nu i-am reprosat nimic eistraight face
Cum as putea sa ii explic, s-au cum sa o fac sa inteleaga ca nu trebuie sa imi neglijez relatia cu prietenu meu si sa nu se mai supere atunci cand vreau sa stau s-au sa ies cu prietenu meusad. Credeti ca ar fi bine sa ma port cu inidferenta cu ea un timp?
Am nevoie de sfaturi de la voilove struck

4 răspunsuri:
| Couragebv a răspuns:

Mai fato, nu vezi ca ea e un pic cam egoista? Si nu prea se gandeste la tine, si mai mult. Uite priveste din exterior un pic si vezi cum sta treaba? Ii spui frumos si diplomatic, "draga si scumpa mea prietena, tu este cea mai extraordinara si singura mea prietena de baza, si eu am nadejde ca tu ma intelegi acum ca am un prieten, care face parte din viata mea acum, dar, nu te dau pe tine uitarii. Poate ca stau un pic mai mult cu el, dar totusi imi fac timp pentru amandoi" Prieteni adevarati te inteleg, si nu te vor lasa nicioadata sa alegiwinking. bafta si sa auzim de bine.

| micutZa94 a răspuns:

Asa de fapt ii tot timpul.cind ai un prieten normal ca ii acorzi mai multa atentie luia.dar nici ei nu ar trebui sai acorzi atita neatentie. explica-i ca cind poti esi cu ea, insa cind nu pai nu sa fie sa nu sa se supere.pa succese!

| duBstEpP a răspuns:

Cand esti indragostita te comporti putin diferit.Sunt doua lumi diferite, cea a dragostei si cea a prietenilor, decat un om care tine cu adevarat la cele doua lumi va incerca si va reusi sa le contopeasca. Tu trebuie sa iti intelegi prietena si iubitul, incearca sa ii gasesti si ei un prieten si poate iesiti toti patru, sa pur si simplu ii spui ca te intalnesti cu el si trebuie sa inteleaga daca e cu adevarat prietena ta.

| mariaa15 explică:

Indiferenta *