| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna mi-a furat prietenul (v-ati prins voi la ce ma refer)! O urasc! Ma intelegeam foarte bine cu ea si aveam o relatie buna cu prietenul meu dar de la un timp a vrut sa stea in banca la scoala cu prietena mea cea mai buna! Pe mine ma injura iar cu ea vorbeste frumos, nici nu ma mai saluta, in schimb ma jigneste... si nu zic ca eu sunt mai frumoasa dar prietena mea cea mai buna (fosta) e urata rau! Cand vedea ca vreau sa vorbesc cu el il lua repede si se facea ca ii zice ceva important iar el nu ezita! As fi vrut sa vorbescu cu (fostul) prietenul meu dar pur si simplu nu pot! Ma injura de fiecare data cand vreau sa vorbesc cu el imi zice :,, Ce iti trebuie proasto?`` sau mai multe feluri si eu l-am iubit si inca il iubesc dar se pare ca el nu stie asta! Si cand am vorbit cu (fosta) cea mai buna prietena a zis ca ea nu e cu el si ca nu stiu ce... oricum o urasc dar nu mai stiu ce sa fac! In fiecare zi plang! Am ajuns sa ma tai (dar nu tare si nu cu lama) nu mai pot am nervi si nu o mai suport! Daca ati trecut prin asta imi puteti da si mie un sfat?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Cunosc sentimentul, dar stai calma, nu rezolvi nimic cu taiatulhappy
Ar trebui sa vorbesti cu aceasta "prietena" si sa-ti explice ce e mai exact intre ea si fostul tau prieten. Oricum, daca el te injura, nu te mai ruga de el, nici nu te obosi sa-l saluti sau sa vorbesti cu el, lasa-l in pace si da tu dovada de maturitate.
Cat despre prietena ta, poti s-o uiti. Daca se poarta asa cu tine, nu merita absolut nimic din partea ta.
Bafta multa!
:X

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Carla_2571 a răspuns:

BUna! Nu pune totul la suflet. O sa treaca! Asa este viata cu suisuri si coborasiuri, cu dusmani si prieteni.Aceea nu poate fi numita prietena, oricat iar fi placut de el a trebuit sa il refuze(asa ar face o prietena adevarata). Tu sa fi puternica, sa inveti bine, sa fi frumoasa si iti vei gasi prietene adevarate si baieti care sa te merite si sa te iubeasca.Nu-i baga deloc inseama si poti sa mergi la un psiholog cu care sa discuti sau cu mama ta.Si nu incepe sa te tai cu lama ca vei regreta.Viata este frumoasa trebuie traita din plin! Pa! bafta! Pupici multi! Si sa fi tare!

| GâZzzaA a răspuns:

Am trecut prin asta laughing. Sincer! Mi-am gasit p alt cineva si mai frumos decat fostul. La mine nu era cea mai buna prietena era o colega. Si eu eram disperata. " Ce sa faaac?". Pana cand m-a izbit o idee de a imi gasi un alt prieten sa fie mai frumos si ca acea colega sa ramana cu gura cascata. Si sa ii tratezi pe aman 2 cu indiferenta. La mine a mers!

Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum e prin asta am trecut si eu numai ca la mine cea mai buna pryetena era geloasa p mine ca pr meu era frumos si nu stya cum sa faca sa ne desparta a gasit punctu sensibil la el sh a intrat pe sub pielea lui.am fost impreuna 9 luni ne-am inteles bine dar pana cand a intrat ea in viata lui.am suferit foarte mult l`am iubit enorm am ajuns sh prin spitale din cauza lui. acum mi-am gasit alt iubit dar fostul nu ma lasa sa fiu impreuna cu el nu stiu dccrying...nu mai pune tot la suflet da la spate

| dedekool a răspuns:

Ai ajuns sa plangi si sa te tai pentru un fraier:O!? daca te injura de fiecare data cand vb cu el inseamna ca nu este potrivit pentru tine si uh zici ca inca il mai iubesti... daca te face in toate felurile si tio parasit pentru alta atunci nu ar trebui sa simti iubire, mai degraba scarba!laughing)! si asta nu inseamna ca trebuie sa te certi cu prietena ta doar pentru cel mai mare FRAIER!