| demilovato65 a întrebat:

Prietenei mele ii place de un tip din clasa, dar nu are curajul sa i-o spuna.A stat odata cu el in banca, si ii s-a parut ca se potrivesc.Voi credeti ca e asa?

3 răspunsuri:
| abcabcabc a răspuns:

Trebuie sa-si faca curaj si sa-i spuna

| Simona020 a răspuns:

De unde sa stim noi daca se potrivesc sau nu? Nici macar nu ii cunoastrem. Cert e ca trebuie sa isi faca curaj si sa ii spuna.Si mie imi placea de un baiat cand eam in clasa a treia, si n-am avut curaj sa ii spun dar i-am trimis un biletel cu "Te iubesc". daca totusi depasesti nivelul de clasa a 3a - a 4a ar trebui sa vorbeascapentru ca in viata nu ezolvi nimic daca iti este rusine. E normal sa ai bun simt, emotii dar nu rusine. Pentru ca luma nu are de unde sa isi dea seama ce simti tu daca nu spui si o sa te trateze dupa cum te vad ei, ir tu o sa suferi.

| MikiRozy a răspuns:

Poi atat timp cat au lucruri in comun si se inteleg bine eu cred ca dahappy