| Catalina_8352 a întrebat:

Prieteni, daca ma voi ruga Domnului Dumnezeu sa fiu cu persoana pe care o plac, credti ca ma va ajuta?

Răspuns Câştigător
| gynutza_5762 a răspuns:

Parerea mea este ca nu te va ajuta...rugandu-te la dumnezeu obtii luminarea minti...etc etc etc

dar nu sa-ti cada baiatul in bratze. nu cred ca are vreun folos sa te rogi la d-zeu si sa nu ai vointa. nu spun ca nu e bine sa te rogi la dumnezeu. ba din contra, e minunat. insa trebuie sa te rogi mai bine pentru luminarea mintii.

gandeste-te la mai multe lucruri pe care le poti face.

cred ca daca te rogi la dumnezeu te va ajuta, insa trebuie sa ai credinta multa si sa fii foarte credincioasa, iar daca mai si actionezi...si lasi timpul sadecurga asa cum ar trebui, cu toate aceste 3 asuri sub manek, cine stie, poate il vei avea in cele din urma sa obtii acel baiat.

sper ca nu te-am plictisit cu rasp meu...BAFTA

fundita?batting eyelashes

14 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ne mai intrebi?
daca te rogi din suflet da, nu sa vii aici dup-aia sa spui ca nu m-a ajuatat, nu exista sau asa ceva.
cand iti doresti ceva cu adevarat, asta iti mai ramane, te rogi la Dumnezeu, si te rogi cu putere, plangand, te rogi din toata fiinta.
si faci asta si dupa ce te ajuta, si crezi in Dumnezeu.
nu stiu daca intelegi ce vreau sa zicsmug

| JustMe a răspuns:

Sincer nu cred ca ajuta la nimicrolling eyes Daca e sa fiti impreuna, veti fi impreuna si nu conteaza ce vrea dzeu

| Helvete a răspuns:

Eu zic sa faci ceva in sensul asta(asa incat sa fi cu persoana respectiva), nu sa astepti sa vina la tine, deodata, fara sa faci nimic in sensul asta, fiindca e imposibil. Ar fi foarte tare sa ne pice totul din cer, dar nu se intampla asta. Succes!

| Didw a răspuns:

Bunabig hug
Sa speram. Dumnezeu te poate ajuta. Dar trebuie sa simta si el acelasi lucru.
De exemplu tu tii la el. dar daca el nu tine? si te considera doar o foarte buna prietena. Sau. poate te place si el. Si atunci poate veti reusi sa fiti impreuna.
Mult succes in relatia ta!
PS: I-ai zis ca il placi? sau ca vrei sa fi cu el?

| ancutsa410 a răspuns:

Dumnezeu iti da dar nu`ti baga in traista[[vb aia]]
nu zic sa nu ai incredere in dumnezeu, dar nu astepta sa se intample o minune sa-ti cada de sus baiatul in bratze.viata nu e ca in desenele animate.

| AdelinaC a răspuns:

Sigur ca te va ajuta!

| Simona a răspuns:

Credinta in Dumnezeu ne ajuta mereu la orice nevoie
Si trebuie sa ne rugam mereu, nu doar atunci cand avem devoie de ceva iar El este ultima speranta

| Catte a răspuns:

. Eu zic mai bine sa vorbesti cu el.happy. Cine stie.simie imi placea de unu. o fost singurul care l-am placut vrodata.hee hee. si. spre mirarea mea.si el ma placea. da era timid sa zica.laughing. suntem impr de 2 ani.love struck

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Dumnezeu o sa te ajute doar daca iti este spre folos...

| Alexutza_1827 a răspuns:

Normal! nu iti spun decat atat eu am facut acelasi lucru si rezultatul eminunat! Nu sunt cu el darbe clar ca ma place happy Crede in DUMNEZEU si totu va veni de la sine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Catalina!
Parerea mea este ca cel mai bine e sa ne rugam pentru luminarea mintii, pentru ajutor in a lua decizii corecte. Nu cred ca e bine sa iti doresti ceva atat de precis, precum "il vreau pe x" sau "vreau sa obtin acel post la firma", fiindca in final s-ar putea sa-ti dai seama ca n-a fost cea mai potrivita alegere.
"Nimic nu este intamplator"
"Daca ceva este menit sa se intample, atunci se va intampla"
Acestea sunt doua motto-uri dupa care ma ghidez. Nu stiu ce sa zic despre persoana pe care tu o placi, ori ti-ar fi mai bine fara, fiindca te-ar putea dezamagi, ori va face parte din viata ta si vei fi fericita, insa trebuie sa ai rabdare.
Nu stii ce planuri are Dumnezeu pentru tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te rogi mereu nu numai atunci cand dai de probleme.

| yonutdaniel20 a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu iti va da persoana care considera EL ca e cea mai potrivita pentru tine dar nu e exclus sa iti dea si persoana pe care tu o doresti

| alexandra_1245 a răspuns:

Da,nu e nimic rau in faptul ca te rogi, roaga-te Domnul te va ajuta.