| Silyca a întrebat:

De ce credti toti ca darurile vin doar de la Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai darurile pot veni si de la Diavol dar daca el iti daruieste ceva automat vei pierde si tu ceva.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca este adevarat, asa scrie in Sfanta Scriptura.,, A Ta este, Doamne, mărirea, puterea şi măreţia, veşnicia şi slava, căci tot ce este în cer şi pe pământ este al Tău; a Ta, Doamne, este domnia, căci Tu Te înalţi ca un stăpân mai presus de orice!

12 De la Tine vine bogăţia şi slava, Tu stăpâneşti peste tot, în mâna Ta este tăria şi puterea, şi mâna Ta poate să mărească şi să întărească toate lucrurile.,,

| Coconutz a răspuns:

Pentru ca Dar si Dumnezeu incep amandoua cu litera D!

| danay72 a răspuns:

Pentru ca nimic din ce avem nu ne apartine pana la urma tot de la Dumnezeu sunt. Iacov1:17

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat.

| Silyca explică (pentru anonim_4396):

Ce nu este adevarat vreau sa spui ca 75%% nu asa cred?

| Silyca explică (pentru anonim_4396):

Asa cred si eu la fel ca tine dar ti-am zis ca 75%...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silyca):

Asa este

| Silyca explică (pentru anonim_4396):

Cand vor vedea alti utilizatori ce ai scris tu nu vor raspunde sincer si vor zice ca e cald afara cand afara e rece.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silyca):

Poate

| Shaoran a răspuns (pentru anonim_4396):

Noh, genial raspuns!

| Silyca explică (pentru Shaoran):

Am mai vazut si alte raspunsuri ale tale.Esti cumva preot?

| Shaoran a răspuns (pentru Silyca):

Nici pe departe, sunt un nenorocit de pacatos, dar Hristos din mine nu tace.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silyca):

Pai darurile pot veni si de la Diavol dar daca el iti daruieste ceva automat vei pierde si tu ceva.