| LaMisto a întrebat:

Prietenul meu e obsedat de world of warcraft (wow)...este vreo posibilitate sa ii aflu parola si sa ii sterg caracterele? sau mai bine stric cd urile?

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu-ţi convine că e dependent de jocuri? Atunci lasă-l, vorbindu-i frumos şi caută-ţi un băiat ancorat în realitate şi nu în WOW.
Dar să-i ştergi caracterele sau să-i strici cd-urile? Te mănâncă în fund şi nu ştii cum să te scarpini? Serios acum!
CD-urile alea costă bani şi licenţa de wow nu e deloc ieftină.
Wow-ul e de porc, ţi-o spun eu ca mascul, dar, chiar şi-aşa, dacă nu-ţi convine, lasă-l şi gata dar nu te băga unde nu-ţi fierbe oala căci dependenţa de wow dispare doar din proprie voinţă.
Cu cât vei încerca tu să-l îndepărtezi de wow, cu atât se va apropia mai tare.

| User a răspuns:

Tie ti-ar conveni sa ti se sparga toate cd-urile cu RBD?

| Carlaaa a răspuns:

Wow. ce raspuns anonim.laughing
Pai si prietenul meu joaca. si ahh. ma enerveaza atat de tare.
Atunci cand putem vorbi la telefon, isi pune castile si imi mai raspunde din cand in cand cu,, aha, da, bine, asa e ".
Si pana la urma l-am lasat in pace ca sa evit certurile.
Ai grija sa nu se supere pe tine, pentru ca de obicei, cei care joaca. in momentul in care sunt intrerupti se supara foarte tare.straight face...
Deci... eu te sfatuiesc sa ii lasam. pentru ca la un moment dat o sa se sature si tot la noi se intorc.

| badboyvlad a răspuns:

Nu ai ca sa ii faci, daca rupi cdurile nu conteaza fiind ca are deja count sil poate descarca de pe net, iar parola nu o poti afla numai daca il spionezi cand o tasteaza sau daca tio spune. Oricum, poti sa stergi niste caractere, dar nu are rost, si le poate face de la inceput si poate iti va da si papucii daca afla.

| bob4rap a răspuns:

Nu face asta isi iubeste caracterele mai mult decat pe masa

| Aurelian999 a răspuns:

Cu jocu ala nu-i de joaca, nu vreau sa va sperii dar sunt persoane care au murit jucand asa ceva, intr-o vreme si eu jucam destul de multe ore pe zi dar mi-am dat seama ca nu e bine si m-am lasat, daca te pricepi la keylogg-eri ai putea sa-i furi parola si sa-i stergi caracterele dar ai face mai mult rau pentru ca cel mai probabil si-ar face altele si pana face nivel/armuri va juca in continuare, o solutie ar fi sa-i strici Cd-urile si jocul intrand in World of Warcraft\Data si acolo sunt niste fisiere importante si mari si le stergi asa il poti opri o vreme pana downloadeaza altul. sau daca joaca pe retail nu prea stiu dar ai putea sa-i strici CD-urile unde are key-ul ala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost prietena cu el si ce crezi mai buna prietena decat tine in cat l-am convins sa-mi dea parolaiar parola este numele meu deoarece ii placea asa de mult de mine mi-a dat parola natalia asta e parola crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nus cum si eu vreau sa aflu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca imi face mie gagica asa ii rup capu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ador world of walcraft si maine apare cataclism de abia astepthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow nu provoaca dependenta! brb cred ca ma omoara un mob si nu mai am mana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff laughing penibiliiii, cum ma dependent, sincer jocul e interesant, eu nu am jucat dar am citit lore-ul si e destul de interesant dar sa fii dependent, adica wow, sa fim seriosi viata e viata, ce dracul ...sa lasi un joc sa iti conduca viata sentimentala cat si viata proprie si aia cu parola e chiar super super mortala faza, aaa cat despre faza cu cd laughing nu ai ce sa faci exista si alte metode de a instala un joc happy, iar partea a 2 e si mai buna daca are cont pe oficial practic nu mai are nevoie de cd happy ia trebuit doar 10 min cand a instalat contul big grin, pace si succes in "LOVE"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocurile provoaca dependenta.prin 2000-2001 m-am apucat de cs (counter-strilke),,, am jucat 10 ani de placere... dar nu des.in 2010, 3 luni de cand ma trezeam si pana ma culcam eram pe sv. m-am trezit intr-o dimineata si am sters jocul. pur si simplu, dupa aproape 3 luni de jucat numai cs non-stop m-am saturat.ca sa ii strici jocul nu are rost.va veti certa, va veti desp si doamne fereste sa nu se ajunga si la altele...lasal in pace.cand o sa vina la tine "seara" trimitel la pc sa joace wow laughing

| GabeN a răspuns:

Buna,si eu ma joc WoW si crede-ma, nu creeaza dependenta. Daca actionezi la metoda cu parola sau cu CD-urile o sa se desparta de tine sau o sa iti dea papucii.Mai bine il lasi in pace pana isi revine.Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| RomanicCraft a răspuns:

Paai,nu exista cale de a sparge conturi pe WoW de la Blizzard, decat daca esti un hacker care nu are o viata si care vrea sa ajunga la puscarie...Pe servere private poate fi posibil...Dar sa stii, Cd-urile poti sa ii le strici, ca el tot are WoW-u instalat.

| Chyp5 a răspuns:

Bai fratilor orice joc creaza dependeta asta depinde de tine
Uite am avut un rpieten pe skype era din Singapore dar stia engleza si mam inteles cu iel juca world of warcraft pe official omu juca non-stop acum a ajuns un mare smecher il sponsorizeaza Blizzard si Rezzer cu salariul de 2000 sau 3000 nu mai stiu sigur.
Acuma ce are el de facut e sa joace 3 4 ore pe zi chiar si mai putin pentru ca rezzer si blizzard il platesc ca sa joace

Acum Depinde de tine daca ai ambitie!

Poate ca voua vi se pare ca am scris o porcarie

Intrati youtube scrieti Swifty Support Rezzerwinking

| Andrei_Stoica_1987 a răspuns:

Ma ce naiba.Si eu joc WoW si nu creeaza dependeta. Daca ii strici characterele o sa se desparta de tine sau mai mult... Daca il iubesti cu adevarat intelege-l si poate vei gasi ceva amuzant in WoW.Bafta.