| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu ma muscat de buza cam tare si sa invinetit locul crying.
Mi'am pus gheata cand am ajuns acasa dar nu mare efect, ce sa fac?
Cand luam vitamine de la A-Z am cazut si m-am invinetit tare la genunchi, a doua zi minune mare nu mai aveam acea vanataie!
Sa iau vitamine ca sa se duca vanataia?

6 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

Daca te cearta parintii zi-le ca ti-ai muscat buza din gresealahee hee

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

De ce ti sa scapi de vanataie!? E cand am o vanataie mi-o tratez cu kiwi ( il mananc) si completez cu calciu +vitamina D! Iar daca e o vanataie superficiala e si mai simplu iau un tampon demachiant sau servetel curat il inmoi in ulei de recin( costa la 4, 5 lei in plafare) uleiul de recin are propietati regeneratoare foarte bune! Este recomandat pentru |unghii '('le ingrijeste), par (accentuiaza procedeul de crestrea parului)'| SI INCLUSIV ESTE RECOMANDAT PENTRU ECHIMOZE (vanataie in cazul tau) Si incep a tampona timp de 2-3 minute zona afectata de echimoza! Aest proedeu il repet de 2 ori pe zi, si in 1 -2 zile ai sxcapat de echimoza suparatoare! Sper ca ti-am fost de ajutor! pup si bafta!

| CosminBoss22 a răspuns (pentru AlinaMarianaIipc):

Am aceeasi problema ca si aici dar eu sunt alergic la kiwi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-i pui botnita iubitului, sa nu se repete pe viitor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@alina: ulei de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@♂ paramore❤➹❥, la partea asta s-a gandit ubitulaughing.
Cica ma plictiseam la ore si m-am muscat, practic am tinut dintii strans pe buza timp de o oralaughing.