| Just Shadows a întrebat:

Prietenul meu spune ca ma port cu el ca si cu un strain... e primul meu prieten si nu stiu cum sa ma comport elsad mi-a spus asta"cred ca relatia noastra nu va merge" mai am sanse sa mai fiu cu el? ce ar trebui sa fac ca sa nu-l pierd?

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai, in primul rand, gandeste-te ce simti pentru el. Daca tii la el si vrei o relatie cu el, iar singura problema e ca nu ai experienta si nu stii cum sa te manifesti, comunica-i asta. O discutie sincera poate salva mai mult decat toate trucurile de mentinere a relatiei. Roaga-l sa iti spuna cam ce asteapta de la tine in relatie si spune-i si tu ce asteptari ai. E doar o problema de comunicare; daca va placeti reciproc, se rezolva.

| miry a răspuns:

Gandeste-te bine la ceea ce simti pentru el, daca il iubesti, purtati din nou o discutie si ramaneti impreuna dar incearca sa fi mai calda cu el, sai demonsrezi ca te intereseaza persoana lui, fa-l sa se simta iubit

| masly a răspuns:

Pai foarte simputongue vb k el si i explici cum sta treaba ...si incerci si u sa te schimbi, sa fi mai dragastoasa dai si u mai multi pupici nu stiu sa i areti k iti pasa si tie de el si... intimp o sa te obisnuiesti k persoana lui si totul o sa vina de la sinehappy

| loola a răspuns:

Pai mai Miki .stim cu tooti cum e la prima relatie...ne gandim mult...ne e teama sa nu spuna ceva...sa nu-il jignim...Suntem, ff sucitori.acum spunem ceva dupa care. spunem altceva...totul legat de el.insa...toot ce trebuie sa faci e sha fi tuh... nu o alta persoana gandeste-te ca el te place pe thn...si in general cea cea gandesti uh conteaza mai mult.decat cum arati [la onii baieti]dar.fi tuh, si arata-i ca pentru uh inseamna totul...stai langa el.ascultal.intra in dicutzi legate de el...afla tootul despre el dai de inteles ca iti pasa...si ca nu esti indiferenta... pup succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa zicem ca si eu am avut aceeasi problema cu prietena... da pana la urma daca tine la tine, te intelege k esti la inceput...eu am vb cu ea mult si am facut-o sa se schimbe...cu toate ca am avut multe certuri din cauza k eu nu o intelegeam... da am crezut in eabig grin si mereu m-am gandit k ea e la inceput si poate nu vrea sa faca asta intentionat(unele gesturi) da poate nu a avut cine sa ii arate.depinde si cu cine esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca simti ceva pentru al incerca tot ce poti... daca va certati arata-i ca tii tot mai mult la el si el va suferi sincer fai asa tot timpu cind va certati...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine nu stiu cum sa ii arat ca il iubesc...mereu imi reproseaza asta...nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa te corectezi si singura.
Intreaba o pr buna de un sfat.
si fai ceva pr tau sa nu te mai creada asa si fai si u complimente ca cum el a fi singura ta iubire si din astea pote va shimba ceva si nu te gandi deja ca il vei pierde ca iti pierzi toata puteara de a te corecta.
Stiu ca poti ca esti o fata curajoasa daca ii primul tau pr.
NOROC

| ionutzp a răspuns:

Cel mai bine e sa ii explici cum sta treaba, apoi te gandesti bine daca vrei o relatie cu el...si bine inteles tineti o discutie despre tema aceasta