| Mădă02 a întrebat:

Prin ce metode as putea face sa-mi creasca lungimea parului?

3 răspunsuri:
| 49Days a răspuns:

Mie mi-a prins foarte bine gerovitalul anticadere sampon si ser.

| livscomsha a răspuns:

-Renunta la uscarea, ondulare, indreptarea cu diferite aparate (lasa-l natural)
- Tunde-ti varfurile lunar
- Maseaza-ti scalpul
Masajul stimuleaza fluxul sangvin de la nivelul scalpului si astfel nutrientii ajung mai usor in foliculul parului. Maseaza-ti scalpul in fiecare zi, timp de cinci minute, cu varful degetelor, pe parul uscat sau folosing uleiuri de masline ori cocos, bogate in nutrienti. Nu uita de acest masaj si in timp ce te speli pe cap. Foloseste sampoane cu formule impotriva caderii parului, care stimuleaza radacina sa dezvolte fire mai rapid
happy

| roxanicutza87 a răspuns:

Incearca sa il tii strans (dar nu exagerat) si lunar ia-ti cate un pic din varfuri, la mine merge happy