| Bogdana a întrebat:

Pro sau contra relatiei la distanta? care sunt motivele pentru care ati ales pro si cele pentru care ati ales contra?

Răspuns Câştigător
| alexuzha a răspuns:

Si si daca 2 persoane se iubesc de ce nu ( mama si tat inainte sa se casatoreasca se vedeau decat vreo 3 luni pe an si uite ca aquma sunt fericiti si cu 2 copii asa ca se poate)contra pentru ca nu se stie nici o data daca prietenul/prietena te inseala mai ales daca au 16-17 ani si daca nu se cunosc bine cu atat mai rau

19 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Sunt de acord cu relatia la distanta, dar aceasta este un fel de relatie incipienta pentru viitoarea relatie impreuna. O relatie la distanta fara un final impreuna nu isi prea are viitorul. Adica nu poti trai toata viata iubind prin litere, sarutand prin emoticon si vazandu-l doar prin poze sau la web. Intelegi? Relatia la distanta este in opinia mea un fel de preview pentru o relatie mai serioasa pe viitor. Dragostea e frumoasa, dar o relatie la distanta, fara ceva nou si incitant in fiecare zi devine obisnuinta si intr-un final banala si plictisitoare. Deasta spun ca o relatie la distanta nu este neaparat rea, dar trebuie sa aiba un final impreuna pentru cuplu. Poate fi vorba de dragoste adevarata, dar acea dragoste nu poate fi mentinuta doar cu cuvinte si litere. Are nevoie de trairi, fericire si implinire pe toate planurile.

Iubiti-va mult!

Psihoyounger

| xibalba a răspuns:

Pro. Iti trebuie muuuuuuuuulta incredere si la fel de multa rabdare. Normal ca distanta va aparea la un moment dat, rabdare sa fie si incredere in el/ea ca nu te va insela happy. Bafta!

| SweetCandy a răspuns:

Si pro si contra...happy eu prin relatie la dinstanta inteleg de fapt o relkatie LA INCEPUT si la distanta, dp ce se cunposc partenerii trebuie sa se apropie din toate punctele de vederebig grin

mult succes!

happy

| Betty18 a răspuns:

Sunt contra relatiilor la distanta...ar trebui sa existe incredere maxima si nici atunci...intotdeauna va sta indoiala si neincrederea ori din partea baiatului ori din partea fetei asta ar afecta relatia si mai mult si ar duce la noi certuri.
app e foarte usor sa spui diferite vorbe(,, mi-e dor de tine, ce frumos era daca eram acum impreuna" si altelelaughing prin telefon sau pe mess...

succes!

| DonGiovanni a răspuns:

Contraaaaaaaaaaaa sigur k dracu nu poti sa te intalnesti sa va vedeti si voi stati si vb ca prosti pe mess nu tine relatia de la distanta

| kitty_8919 a răspuns:

Aunt de acord cu relatiile la distanta...deoarece 2 persoane daca se iubesc nu conteaza distanta ci iubirea

| sTeFaN. a răspuns:

Contra.Sa vb doar pe mes... zi de zi o prostie...cand el/ea poate fi cu altul/a langa el/ea happy Pa, pa

| Gexu a răspuns:

Sunt pro! daca oamenii se simt atrasi unul de catre celalalt sa aiba o relatie la distanta! e imposibil sa nu se intalneasca macar o data pe an.pana la urma vor horata sa se mute impreuna daca se iubesc asa de mult love struck

| adyth a răspuns:

Contra. daca e intr'adevar dragoste adevarata, implica prea multa suferinta pentru ambii. (am trecut si eu printr'o faza din asta, asa ca stiu happy )

| tremuriciiuliana a răspuns:

Nu pot sa zic ca sunt nici pro nici contra dar stiu un singur lucru daca iubesti poti sa fi si la 5 mii de km ca relatia aceea merge

| girlxx21 a răspuns:

Depinde... unii care se afla la distanta sufera mai mult unu dupa celalalt. distanta ii aproapie mai mult iubirea e intensa... dar in alte cazuri distanta ii desparte. apar tentatii etchappy

| alice_6789 a răspuns:

Pro deoarece daca iubesti cu adevarat nimic nu te desparte de persoana iubita nici macar distanta. Si contra deoarece nu poti fi sigur daca persoana te inseala. bineinteles asta daca sunt la inceput de relatie sau nu se iubesc cu adevarat pentru a fi fideli persoanei iubite...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra.
Vorbeste cu tine pe mess si sta cu alta/u langa el/ea. E foarte simplu sa iti arati iubirea fata de o persoana in fata unui monitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul afirmativ sau negativ, depinde de situatie, depinde de anumiti factori si depinde de persoanele implicate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra
Pentru ca trebuie sa ai multa incredere in el
Pentru ca nu ar trebui sa va inselatzi. dar se poate intampla minunea?
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatie la distanta e o prostie, iti faci griji, si e nasol pentru sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| chriss_4751 a răspuns:

Poy.si pro si contra...happy e adevarat ca pentru a mentine o astfel de relatie iti trebuie foarte multa incredere... dar atunci cand iubesti te gandesti mereu la celalalt si la clipele alaturi de el.nu ai cum sa te impotrivesti iubirii.tot te prinde in mrejele ei.happy.
Sunt si contrahee hee pentru ca intr-adevar e foarte greu...si o spun din propria experientabig grin
Un lucru stiu si eu sigur. daca iubirea exista.day dreaming de ce sa nu ai o astfel de relatie?happy
:*:

| angel333 a răspuns:

Depinde.