| RobocopcuSentimente a întrebat:

Prrobabil ca nu am ales categoria cea mai potrivita pentru asta,dar ma rog
Am nevoie de ajutorul cuiva mai mare decat mine. Eu si unul dintre bunii mei prieteni ne-am certat acum cateva zile. El si cu alti baieti au lansat un zvon cum ca eu nu ma spal si ca put rau,ceea ce este total incorect. Acum,pana si unele dintre fete rad despre chestia asta si pe mine ma deranjeaza. Ce ar trebui sa fac. avand in vedere ca il am la mana cu un secret mare de-al lui si ca l-as putea divulga, ceea ce probabil l-ar rusina tare si i-ar fi greu sa mai dea ochii cu multi din clasa. Problema mea este ca nu ma simt in stare sa il iert si nu cred ca el.isi va cere.scuze,avand in vedere ca ne-am vorbit foarte urat unul altuia. Chiar am nevoie de ajutorul vostru. Daca va ajuta.cu ceva, am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| caroline27 a răspuns:

Nu trebuie sa fii mai prost ca el. Lasa-l efectiv sa-si faca ''scena'', se va plictisii atata timp catii arati ca nu-ti pasa ce spune el, pentru ca e nu e adevarat. Daca el cred ca puti, da-te cu mult parfum sau spray incat sa-si dea seama cat de frumos esti tu, si cat de bine mirosi..idk,dar nu-i divulga secretul caci va fi si mai rau..Doar daca continua cu aceste aberatii tampite, atunci esti liber sa-l faci praf. Succes!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii poti spune, asa ca din intamplare, intre patru ochi, ca ii divulgi secretul.Vezi cum reactioneaza.

| R0R0 a răspuns:

Tu stii ce poti face?
Sa te dai odata cu mult, mult parfum si sa defilezi mandru in fata tuturor.
Asa le arati ca acela a mintit.

| Staind a răspuns:

Divulga secretul, maestru intunecat

| AndreeaCoco a răspuns:

Eu cred, ca ar trebui sa vorbesti cu el, pentru ultima data macar, daca zici ca nu-l poti ierta, si sa-i zici ca desi el ti-a facut un lucru atat de urat, tu nu esti la fel ca el, si n-o sa divulgi secretul lui, desi ai putea s-o faci foarte usor. nu fii ca el, nu fii tradator, nu-i divulga secretul.