| ๓єllเครtคг a întrebat:

TPU!:* As vrea sa luati aceasta intrebare in serios, am nevoie de sfaturi...sad

Acum cateva zile am cunoscut un baiat mai mic ca mine cu 1 an. Mi-a placut de el si am decis sa vorbim. Imi vorbea frumos, imi comenta pozele pe Facebook. Tin sa precizez ca am vorbit doar pe Facebook. Il consideram un prieten bun. I-am dedicat o poza. Apoi toata scoala a crezut ca sunt cu el. Ma tachina toata lumea mereu pana azi. O prietena care e din acelasi sat/oras cu acel baiat a vorbit cu el in autobuz. El a inceput sa tipe la ea ca nu ii place de mine si chestii din astea, vorbind urat despre mine...Eu in urma cu o zi i-am zis ca ma deranjeaza tot ce se intampla si am sperat ca va lua masuri. Nici nu mai stiu ce sa cred acum, ma uraste?
P.S: Acea prietena mi-a povestit tot ce a vorbit cu el, e clar ca nu ma place.
Intrebarea este: Sa il iert sau sa il ignor, avand in vedere ca inca il plac un pic?
Va rog, seriozitate.sad

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Daca il placi, presupun ca ar trebui sa-l ierti, este decizia ta.
Daca a facut asta, a fost un nesimtit, asta nu inseaman ca "clar nu te place" ci inseamna ca "clar ii este rusine", nu neaparat cu tine, ci de situatia in care este pus, si ii este si frica de faptul ca se v-a rade de el.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti singura cu el, sa lamuriti lucrurile, si daca e cum zic eu, poti sa-l ierti, si sa-i explici ce simti pentru el, daca chiar a zis lucrurile serios, il dai dracu, e un mitocan care nu te merita, si punct.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Dacă a vorbit urât de tine, nu înseamnă neapărat că te urăşte, poate te iubeşte, şi a zis ce a zis pentru ca ea să creadă exact ce crezi tu acum. Deşi, se zice despre băieţi că ce zic cam aia e, nu prea au gânduri ascunse. Eu zic să nu-l mai bagi în seamă, să aştepţi să te bage el. Şi după un timp să-ţi mai pui prietene să vorbească cu el ca să-ţi dai seama dacă ţi-a respectat dorinţa sau nu. Dacă tot continuă să vorbească urât, mai bine renunţă.

| sophieLY a răspuns:

Bună!
Poate se simte prost pentru că tu ai spus că te deranjează situaţia din şcoală. Posibil să te placă şi el şi să creadă că eraţi împreună. De altfel nu avea niciun motiv să vorbească aşa urât despre tine.
Pa pa!

| NCN a răspuns:

Posibil sa tina la tine dar de obicei daca e mai mica e posibilitatea sa nu recunoasca ca este cu tipa respectiva nu stiu ce sa zic dar daca as fi in locu tau nu l-as mai cauta sau ierta acum zic doar sa ai grija daca te-ar place ar arta asta asa putin bafta.

| sonyaandreea9292 a răspuns:

Buna, e urat din partea lui, ar trebui sa isi ceara iertare ca sa il ieri nu asahappy, da poate ca ii rusine sa zica ca ii place de tine. daca zici ca ti-a comentat si pozele si tot, se poate si ca prietena ta sa exagereze putin. vorbeste din nou cu el si in functie de ce iti zice iei o decizie, poate ii pare rau, dar totusi nu avea nici un drept sa vorbeasca urat de tine daca chiar te placea.