| anonim_4396 a întrebat:

Pt fani Naruto. Imi spuneti si mie ce inseamna numele Sasuke, Naruto, Kakashi etc? Sakura stiu ca inseamna floare de cires dar la ceilalti nu am gasit

2 răspunsuri:
| ILoveMoon a răspuns:

Nu din pacate cred ca nu este pentru naruto si sasuke dar sakura am observat si eu ca e un floare de cires destul de frumoasa

| Robert7186 a răspuns:

NARUTO UZUMAKI :
Acest cuvant are mai multe sensuri in japoneza.
Unul din aceste sensuri este acela de "Rondea" care se pune in Ramen.
NARUTO formeaza un cuplu frumos cu numele Uzumaki.
UZUMAKI : aceste al doilea nume inseamna "Valtoare", "Ghiftuiala".

SASUKE : In traducere inseamna "Veverita". Acest nume este folosit des de ninja si serveste pentru a accentua agilitatile lor particulare.
UCHICHA : acest al doile nume e un tip de "ventilator", de unde si numele clanului.

KAKASHI : Acest nume se traduce literalmente " Sperietoare".
HATAKE : Se traduce prin cuvantul "Domeniu".

daca mai vrei si altele uite aici:
http://hisoryfunnynaruto.sunphoto.ro/Semnificatii_Si_Nume
funda?