| Bubble a întrebat:

Pt fete:Ce metode folositi pentru epilarea inghinala?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai poti folosi bigul care inlatura usor si fara durere parul nedorit insa efectul nu e deloc de lunga durata... poti folosi crema epilatoare ca nu provoaca durere in schimb efectul de asemenea nu e ce lunga durata, cam 1-3 zile. Apoi cu ceara sau cu epilatorul e eficient fiind a smulge parul de la radacina, dar a mai scump si doare, mai ales ca e o zona sensibila.Eu una folosesc aparatul de epilat dar nu cel care smulge ci cel care este ca bigul, creste mai repede dar e mai usor de suportat in plus nu prea faci iritatii cu aparatul.

| Paris a răspuns:

Ceara. 18 lei la salon sau ma fac si singurica uneori. e super happy

| alinutzacodruta a răspuns:

Epilatorul big grin

| bombonik31 a răspuns:

Eu ma duc la un estetist.Nu platesti deloc mult(eu platesc cam 60 ron) si rezultatul e mult mai bun decat cu crema sau big.Ma mai ducea dupa o luna sa ma epilez iar.Nu folosii bigul, parul se „intareste" si devine ca cel de la barba unui barabtlaughing. Daca sunt cazuri urgente poti folosii crema epilatoare, dar folosita des poate produce cancer.Si nici la estetist nu doare tare.Merita sa incerci!:*