| Lisssssssss a întrebat:

Fetelor, voi cum va faceti epilarea inghinala? Adica. ce folositi si cat va tine?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ai 5 metode de epilare.
1)Cremă depilatoare specială pentru zona inghinală - Asta ține cel mai mult.
2)Lama, te faci ușor, dar crește repede și se întărește rădăcina firului de păr.
3)Epilare cu ceară, este oarecum ok, la început poți avea dureri dar după o epilare două te vei obișnui, va ține destul de mult.
4)Epilarea cu aparatul, la fel e dureroasă, cred că cea mai dureroasă din toate, ține relativ mult.
5)Epilare definitivă la salon costă în jur de 12 milioane.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Azµre):

Crema depilatoare nu tine cel mai mult, pentru ca nu indeparteaza firele din radacina, geniule.
iti recomand ceara, proces cel mai bine realizat la salon, pentru ca in timp iti va creste parul din ce in ce mai rar, dar si mai subtire.
poti cumpara benzi de ceara sa te epilezi si acasa, dar daca vrei epilat brazilian/total, cel mai bine e la salon, costa pana in 30 de lei.

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Eu folosesc patrunjel ca lasa funduletu chel laughing-Normal ca veet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu folosesc lama.
Te pup!