| NuAmGasitUnNume a întrebat:

Pun aceasta intrebare ca ultima solutie.
Eu de mic in weekend eram trimis la bunici intr-o comuna apropiata (10KM). Am ajuns la 14 ani iubindu-mi bunica mai mult ca pe mama. Parintii mei nu erau niste pariniti cu care sa ai discutii in familie...etc, adica sunt ei buni dar nu indeajuns de buni. iata-ma ca trebuie sa merg la anul la liceu siii vreau sa fac naveta din satul bunicilor (in prezent numai bunica.).

Ca sa fac o paranteza (eu acolo m-am nascut ca un mostenitor, urmeaza ca toata averea sa fie trecuta pe numele meu etc.

Iata-ma azi tatal zicandu-mi "trezeste-te" pe un ton calm.

Am ramas ingrazit de faptul ca nu o sa-mi dea voie sa stau la bunica.

As da orice sa ma lase, mama a zis "asteapta ca esti numa pe clasa a8-a, deja vrei sa te certi de acum?"

Ce as putea face?

Va rog sugestii pozitive! crying

4 răspunsuri:
| NuAmGasitUnNume explică:

Nu sunt genul de parinti cu care sa discuti aceste probleme... am scris mai sus!

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Discuta cu ei serios din suflet ca iti iubesti mult bunica si nu vrei sa o parasesti.Pa,pa

| vladix2011 a răspuns:

Pai ii poti zice din suflet ce se intampla, sa le explicihappyFunda?

| Anna05 a răspuns:

Spune-le ce ai pe suflet, discuta cu ei...