| DestinulVs2012 a întrebat:

Mama mea sta departe de mine s-a mutat cu tata la tara iar eu cu fratele meu am ramas la bunici. Ei mereu spun ca nu au bani si etc acum tata e in somaj si acu are mai multe motive de a minti. Tata e in spital iar mama nu vrea sa imi spuna nr si etaju unde e el... Fratele meu s-a batut la scoala eu nu am fost la scoala azi . Ce o sa se intanple ca noi stam la bunici si bunica ii spune lu fratele meu ca are 18 ani si trebuie sa muceasc iar pariniti nu ne ajuta la nimica niciodata nu ne dau decat atunci cand ma duc la ei mai ne dau 10 lei ca la milogi straight face Ce sa fac straight face nu mai suport.

1 răspuns:
| Kimy7 a răspuns:

Daca vrei sa-ti vezi tatal iar mama ta nu-ti spune unde e.du-te la spital si spune-le jos la urgenta ca tatal tau e internat si nu stii etajul, spune-le cum il cheama si te vor ajuta ei... Daca aveti peste 18 ani un job nu e o idee deloc rea, cautati-va de munca si nu spuneti nimanui cat aveti salariul, daca salariul e de 6 milioane spune ca iei decat 5 si tot asa iar banii in plus tine-ti pentru voi. Daca fratele tau se bate la scoala incearca sa-i bagi in cap ca nu este bine si daca nu vrea sa te asculte spune-i ca o sa il zici parintilor tai... Daca nu ai cu cine vorbii din familie si nu ai incredere in prieteni iti recomand sa vorbesti despre toate astea cu diriginta, sau cu dirigintele, cred ca ti-ar prinde bine si niste ore de psihologie, daca mai esti la scoala incearca sa le faci cu psihologul scolii deoarece nu se platesc
acestea nu se platesc