| anonim_4396 a întrebat:

Pun multe intrebari legate de liceu, dar chiar sunt emotionata. Imi puteti impartasi din experientele voastre de pe parcursul liceului? big grin Cum a fost cu relatiile, cu colegii, cu profesorii; alt mediu, un nou inceput? V-a marcat liceul? A 9-a vi s-a parut grea? Multumesc pentru atentie si pentru timpul acordat.

4 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Singurele lucruri noi vor fi faptul ca unii vor fi uneori mahmuri de la baut sau varza de la iarba. Asta daca o sa ai oameni interesanti. Daca o sa ai numa ratati atunci probabil va fi groaznic de plictisitor. Gaseste-ti un grupulet cu care sa stai si aia e.

| UnBroken2016 a răspuns:

"Pun multe intrebari legate de liceu, dar chiar sunt emotionata" FAci din tantar armasar. Da m-a marcat destul. Dadusem in general peste prapaditi crescuti in puf dar nicaieri ca in liceu. E o moda sa te dai mare cu banii parintilor, mai ceva ca aerul laughing. In rest, invatat, "indragosteli" tampite. Azi cu unu, maine cu altul si tot asa. Basini, fite, putini de treaba.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Clasa a 9a a fost un an neasteptat pentru mine.Colegii erau foarte diferiti(Jumatate din clasa asculta manele, unii sunt destepti, unii sunt cocalari, unul este foarte inteligent, unul este crestinopat, unii sunt cocalari iar altii sunt tupeisti si prosti). Notele nu o sa mai fie la fel cum le aveai in gimnaziu, adica nu o sa mai existe indulgenta iar profesorii o sa fie mai exigenti.Cel mai bine este sa fii sociabil si daca se formeaza anumite grupuri in clasa atunci e bine sa te integrezi in unul in care sunt persoane cu care poti simpatiza usor. Daca nu te integrezi de acum atunci mai tarziu o sa fie mult mai greu si o sa lasi o impresie proasta colegilor ce poate dura pe toata durata liceului daca nu te schimbi.

| Damaris98 a răspuns:

La fel eram si eu. după ceva timp am realizat că nu e mare diferență față de clasele mici. Bine, ai mai multă libertate și te simți mai ok dar asta depinde și de colegi. Mai mulr că sigur o sa întâlnești persoane fitoase dar tu încearcă să îți găsești o prietenă\un prieten cu care să poți discuta despre ce vrei. E ciudat prima dată, mai ales dacă nu cunoști pe nimeni dar cu timpul să vezi ce ușor va fi.