| LoveAngel223 a întrebat:

Puteti sa imi spunet ceva despre Sims 2? cum se joaca? stiu ca trebuie sa iti faci o familie dar cum sa iti faci un iubit? cum te poti casatori sau am vazut ca iti poti face copii dar cum faci sa ai fata sau baiat?

Merita sa il instalezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este super tare sims 2 am toate pakurile si stuffurile si il iubesc si stiu totul despre el am si free time pe CD, daca vrei gabriela andrea contacteazama pe : sweet.berry98 si te voi ajuta in orice problema legata de sims 2 stiu orice, coade, indici etc te pup

7 răspunsuri:
| Ameli a răspuns:

Ca sa ai fata trebuie sa mananci pepene, merita de instalat dar the sims 3 nu 2 pentru ca e mult mai super plus ca mai sut si contiunuari ale sims 3 :the sims 3 world adventure, ambitions...(pentru a sti cum se joaca the sims 3 dupa instalare intra in meniu la lessons acolo iti va arata)

| Vla2xD a răspuns:

La ultima intrebare.Categoric Da! Merita cu desavarsire jucat.Si iti voi spune doar notiunile de baza caci daca ti-as spune tot...ar dura cam mult.
Deci:
*Ca sa-ti creezi o familie dai click pe iconita cu omuleti(nu stiu cum sa spun altfel) si dai click pe plus.Acolo poti schimba toate detaliile carcaterului creat.
*Ca sati muti familia/sa-ti iei o casa/sa construesti una dai click pe omuleti dupa care pe familia creata si o pui pe o casa/teren liber.
*Ca sa faci copii trebuie sa fiti iubiti(mai intai vorbiti, faceti cadouri, dansati, etc)dai pe un caracter sa se relaxeze pe pat, dupa care click la celalalt si la fel relax, dupa care dai click pe unul dintre ei, iar, optiunile ar fiworrieda se pupe
-WoHoo(sex)
-Try for a baby(se itelege de la sine ce inseamna)
Si cam atat ca m-a luat durerea de manahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine imi spune cum sa intru in simscrying... mie imi da sa imi fac caracter dar nu stiu cum sa fac mai multe caractere iar apoi cum sa intru in joc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il deschizi ce prost esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ca sa te caatoresti nu trebuie decat sa tot vorbesti pana la 100 la prietenie si apoi faci flirt apoi hug apoi kiss de mai multe ori iar apoi il iei de sot sau sotie der nu stiu exact cum scrie dar vei vedea tu ceva nou printre cuvintele pe care va trebui sa i le spui. iar despre copil sau fata nu poti sati alegi tu dar ai grija cand se va naste va scrie in engleza girl inseamna fata si boy baiat daca se va nimari sa fie fata pune-i nume de fata iar daca se va nimeri baiat pune-i nume de baiat ca nu se mai poate schimba sunt dascau carina roxana si iti urez mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine imi spune ce sa fac dupa ce tiai creat personajele

| nutuxcristian a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti alegi o casa si incepi sa o mobilezi, apoi te apuci de joc. succes!